Мінфін планує обкласти податком на розкіш авто вартістю від 1,2 мільйони гривень | Дніро News

Мінфін планує обкласти податком на розкіш авто вартістю від 1,2 мільйони гривень

Міністерство фінансів планує зменшити мінімальну вартість автівок, які обкладаються податком на розкіш до 1,2 мільйонів гривень.

Про це повідомили у пресслужбі міністерства.

Як пояснюють у Мінфіні, згідно з чинною редакцію транспортний податок на дорогі автівки прив’язаний до мінімальних заробітних плат. Так, його мають сплачувати власники легкових машин віком до 5 років, вартість яких відповідає розміру 375 мінімальних заробітних плат. Натомість тепер міністерство хоче зменшити поріг до 200 мінімальних заробітних плат.

“Станом на 1 січня цього року, при МЗП в розмірі 4723 грн, вартість автомобілів, що підлягають оподаткуванню, виросла до 1,77 млн грн. З врахуванням того, що на 2021 рік МЗП передбачена в розмірі 6 тис. грн, об’єктом оподаткування будуть легкові автомобілі вартістю 2,25 млн грн. Виходячи з наведеного, значно знизилась кількість авто, з яких сплачується транспортний податок”, – пояснили у відомстві.

Як відзначається, за 10 місяців 2020 року до бюджетів громад надійшло 183,4 млн грн, а за цей самий період минулого року — 242,4 млн гривень.

“Таким чином, транспортний податок на розкішні авто втрачає своє фіскальне значення», — наголосили у Мінфіні.

Щоб виправити ситуацію, відомство пропонує внести зміни до Податкового кодексу. Якщо зміни будуть ухвалені, то додатковий транспортний податок платитимуть власники авто від 1,2 мільйона гривень.


Від GiraffВід Mediametrics

Мы в соц. сетях