Археологи передали до музею Дніпра знайдені на будівництві траси артефакти – Дніро News

Археологи передали до музею Дніпра знайдені на будівництві траси артефакти

Археологи передали до музею Дніпра знайд…

Історичний музей Дніпра прийняв передані Дніпровською археологічною експедицією артефакти, знайдені під час будівництва траси Н-31 “Дніпро-Решетилівка”.

За повідомленням відділу археології музею, зараз знахідки сортуються й на них складаються музейні паспорти, передає Depo.Дніпро.

Траса проходить по території кількох давніх поселень, які знищуються в результаті охоронних розкопок та будівництвом автомобільної дороги.

Низка артефактів, виявлених під час археологічних досліджень буде демонструватися у будівлі служби автомобільних доріг Дніпропетровської області з 14 по 20 лютого.

Траса будується на території чотирьох давніх багатошарових поселень, де було знайдено 1,5 тис. артефактів віком від 10 тис. років до 120 років.

Археологами були знайдені крем’яні та кістяні знаряддя праці, прикраси від доби пізньої бронзи до початку ХХ ст. Різноманітна кераміка представлена як найдавнішими ліпними посудинами, так і скляними виробами початку ХХ ст.

Також були виявлені останки тварин часів льодовикового періоду та черепахи, яка мешкала на території Дніпропетровщини три тисячі років тому.

Нагадаємо, що на розкопках траси з Дніпра до Києва знайшли житло доби фінальної бронзи і знаряддя для трощення кісток.

Будьте постійно у курсі подій – підписуйтесь на канал «Дніро News» у Google новини та Facebook.ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com