Битва за зелену зону: Як у Дніпрі виник будівельний скандал у рідному районі Філатова – Дніро News

Битва за зелену зону: Як у Дніпрі виник будівельний скандал у рідному районі Філатова

Битва за зелену зону: Як у Дніпрі виник… Фото: Telegram-канал Дніпро обласний

У Дніпрі знову набирає обертів скандал із забудовою зеленої зони на Перемозі. З одного боку – місцева влада на чолі із мером Борисом Філатовим, з іншого – мешканці житлового масиву, які протестують проти забудови. Їх підтримують відомі у місті активісти, а також опозиційній політичні сили. Для Філатов це питання принципове, оскільки саме у цьому районі він виріс, ходив до школи. Проте поки що йому не вдається переконати свої земляків у щирості намірів зробити з тамтешньої набережної цукерку.

Вісім гектарів для паралімпійців

Ця історія розпочалася у квітні 2019 року, коли депутати на сесії міськради ухвалили рішення про передачу земельної ділянки площею 8,1 га ПОГ “Всеукраїнський реабілітаційно-відновлювальний спортивний центр Національного комітету спорту інвалідів України”. Земельна ділянка розташована в районі будинків №№110-128 по Набережній Перемоги. Тобто фактично мова йшла про зелену зону у прибережній зоні, де мали збудувати спортивну базу для параліймпійців – багатофункціональний комплекс із закладами харчування. Тоді ні в кого не виникало жодних питань.

Згодом почалася бюрократична робота. З якихось причин ділянку у травні цього року розділили на дві – 6,6 і 1,5 га і паралельно дали дозвіл на благоустрій території. Крім того, там мала з’явитися, зокрема і водна база для веслувальників. І хоча громадських обговорень ніхто не проводив, і це ні в кого не викликало занепокоєння.

Хвилі навколо цього будівництва почали з’являтися вже після того, як почали зносити будівлю кінотеатру “Салют”. Він був улюбленим місцем відпочинку жителів Перемоги, але у 2008 році припинив існування. Були чутки, що його реконструюють, але насправді за місяць до початку знесення з’явилися візуалізації, що на тому місці виросте житловий комплекс – 22-метрова житлова башта, розрахована на 248 квартир.

План забудови на місці кіонотеатру "Салют" у Дніпрі

Політичний скандал і зачинені ресторани

От тут у мешканців Перемоги і виникли побоювання, що ніякого паралімпійського центру не буде, що вся ця тяганина вочевидь для того, щоб “відкусити” черговий шматок зеленої зони у міста. Почалися протести. Спочатку на них відправили секретаря міськради Олександра Санжару, але це не врятувало ситуацію. Потім Філатов наклав на будівництво вето. А наприкінці жовтня на сесії міськради профілатівські фракції почубилися на цій темі з опозиційними, і було ухвалене рішення взагалі заборонити будь-яке будівництво на набережній у будь-якому районі.

При цьому Філатов звинуватив політичних опонентів, що за цими протестами стоять саме вони, і одразу після цього почалися перевірки і закриття ресторанів на набережній. Вірніше, їх почали відключати від води і каналізації. Формальний привід – відсутність чинних договорів з водоканалу. Крім того, у Філатова пообіцяли провести аудит рішень міської влади попередніх років, як були отримані дозволи на будівництво і діяльність цих ресторанів.

Проекти і очерети

Одним словом, ситуація набула політичного забарвлення, а потім на деякий час затихла. Проте минулими вихідними знову відбулася акція протесту мешканців перемоги, після якої почалися гойдалки. Спочатку заступник Філатова, Михайло Лисенко, звернувся до мера через соцмережі із закликом перерозподілити кошти з реконструкції набережної на Перемозі на реконструкцію набережної на житловому масиві Ломовський (колишній Фрунзенський). Там на вулиці Шолохова пообіцяли облаштувати набережну із двома мостами. Зрозуміло, що це звернення було не до Філатова, а більш едля мешканців міста, тієї ж Перемоги, мовляв, “не хочете бути щасливими – ми ощасливимо інших”.

Тут же було показано цікавий проект реконструкції, але з цим вийшов певний ляп. Депутат Дніпровської міської ради Станіслав Кушнір виклав у соцмережах пост, в якому показав, що цей проект не новий, на нього вже виділені кошти, він і так реалізується, тобто це не може бути альтернативою реконструкції набережної на Перемозі. І справді, візуалізацію концепту оприлюднили ще у червні 2021 році.

концепт набережної на ж/м Ломовський у Дніпрі

Проміжним фіналом цієї історії поки що є пост Філатова про те, що будівництва на Перемозі не буде, а мешканці мікрорайону можуть і надалі “сидіти в очереті”.

Таким чином, виникла патова ситуація, оскільки на кону надто смачний шматок землі на березі Дніпра і, вочевидь, є інтересанти, які поклали на нього око. Проте за умови народного протесту міська влада навряд чи піде на загострення ситуації і ігнорування позиції людей. Тут скоріше треба говорити про початок позиційної війни інформаційною зброєю. Можна не сумніватися, що на найближчих сесіях міськради це питання буде знову у центрі уваги. І кожна з сторін матиме власні аргументи. А поки що так – забудова зеленої зони на Перемозі призупинена.

Будьте постійно у курсі подій – підписуйтесь на канал «Дніро News» у Google новини та Facebook.ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com