Демарш “Слуг народу” і яхта Корбана: Як у Дніпрі на сесії міськради прийшло осіннє політичне загострення – Дніро News

Демарш “Слуг народу” і яхта Корбана: Як у Дніпрі на сесії міськради прийшло осіннє політичне загострення

Демарш "Слуг народу" і яхта Корбана: Як…

Дніпро повертається до часів, коли у сесійній залі міськради стає гаряче, а мер Борис Філатов стає емоційним і насипає перлів з приводу чи без нього. Осіннє політичне загострення настало одразу ж із похолоданням на вулицях міста – на першій же сесії після канікул.

Те, що спокійною сесія не буде, було очевидним ще за кілька днів до її проведення, коли у соцмережах почали обговорювати проект рішення про зміни до бюджету, де передбачалося виділити 600 тис. грн на ремонт судна. Мова про яхту, яку подарував місту голова Громадської ради при міськраді Дніпра Геннадій Корбан. Мешканці міста були здивовані, чи не занадто дорогий подарунок, якщо на нього потрібно виділяти так багато коштів з бюджету?

Під час сесії Філатов пояснив, що все логічно. Яхту треба переобладнати, облаштувати там кубрики для дітей, навчальні клас тощо. І звинувати опозицію у маніпуляціях. Але то були лише квіточки.

Міського голову з рівноваги вивели депутати-жінки від опозиційних фракцій. Філатов навіть назвав сесію “жіночим днем” у міськраді. Бо спочатку депутатка від “Громадської сили” Катерина Збарська заявила, що фракція не голосуватиме за бюджетні питання, оскільки вважає недоцільним і навіть “хамством” спрямовувати кошти на паркувальну інспекцію, утримання “ручного” телеканалу міської влади і піар мерії у той час, коли не вирішені першочергові проблеми міста. Згодом і представниці “Слуг народу” підтримали хвилю критики Філатова – у питання функціонування ОСББ, реконструкції парків. До речі, тут вже мер похвалився у прямому ефірі, що держава дасть на реконструкцію парка Глоби понад мільярд гривень.

У підсумку міський голова видав узагальнюючий спіч щодо дій опозиції, яка, на його думку, перекручує факти через те, що реальних фактів щодо корупції у міськраді в них нібито немає. І вони вигадують якусь “картинку” для мешканців міста, проводять мітинги під прокуратурою тощо.

“Я розумію, що зараз ви перебуваєте в нескінченному жаху. Визначтеся, може, краще одразу жахливий кінець. Ви створили собі віртуальну картинку, в яку самі ж і повірили. І від того, що ви будете стрясати тут повітря, я тільки сміюся. Я повинен дякувати Господу Богу, що мені дісталося така опозиція”, – сказав він.

Але насправді з боку не виглядало, що Філатову смішно. Остаточно терпець йому увірвався, коли депутатка від “Слуги народу”, завідувачка консультативної поліклініки лікарні імені Мечникова Єсенія Тарасова висловила пропозицію щодо посилення роботи з протидії COVID-19. Вона розкритикувала велике скупчення людей під час святкування Дня міста у Дніпрі і запропонувала дати доручення профільному департаменту розробити заходи, спрямовані на уникнення скупчення городян у місті. Міський голова зазначив, що такі пропозиції треба було робити раніше, приносити у депутатські комісії, а не “грати” на цьому під час сесії.

У підсумку представникам опозиції надалі не давали слова для виступів, вони намагалися докричатися без мікрофону, і зрештою фракція “Слуги народу”, а разом із нею депутати від “Громадської сили” залишили сесійну залу. Реакція Філатова була прогнозованою – він з іронією зазначив, що, на жаль, “слуги” не почують, коли відбудеться наступна сесія, тож працювати доведеться 47 депутатам.

Насправді ж головний підсумок сесії у тому, що як і раніше ухвалювати рішення за 10 хвилин більше не вийде, а наступні сесії можуть бути ще більш гарячими. У опозиції будуть зайві козирі на руках. Наприклад, незабаром опалювальний сезон, а у місті уже анонсували, що тарифи на тепло зростуть. Для мешканців міста це питання дуже болюче. Крім того, демарш “слуг” на сесії напевно дійде і до Києва, і це може призвести до загострення стосунків між Офісом президента і керівництвом міста.

Тож сумно у політичному просторі Дніпра точно не буде. А поки що очевидно одне – намагання Філатова довести центральній владі, що у місті все під контролем, дало тріщину. Наскільки глибоку – покаже час.

Будьте постійно у курсі подій – підписуйтесь на канал «Дніро News» у Google новини та Facebook.ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com