У Царичанському районі Дніпропетровщини поблизу села Рудка триває археологічна експедиція під час будівництва траси Н-31 Дніпро – Решетилівка.
Як повідомив керівник експедиції Дмитро Тесленко, на даний час відбуваються розкопки поселення на високому березі річки Оріль. Це поселення доби фінальної бронзи, яке датується 10-12 сторіччям до нашої ери. Але, за його словами, на давню пам’ятку “сів” хутір кінця 19 – початку 20 століття, передає Depo.Дніпро з посиланням на “Археологію на трасі Н-31”.
“Попри це нам вдалося виявити два житла саме доби фінальної бронзи. Котлован цього житла виритий в грунті. Воно мало прямокутну форму. Його перекриття спиралося на цікаву конструкцію з двох стовпових ям, – зазначив він. – На дні цього житла ми знайшли розвал горщика. Судячи з орнаментації, цей горшик відноситься до Богуславсько-Білозерської культури”.
Крім того, були знайдені частини кам’яних знарядь, якими трощили кістки тварин для приготування їжі, а також глибоку господарську яму, де зберігали продукти.
“Кераміка, яку ми тут знаходимо – двох типів. Перший тип – це кухонний посуд, досить грубий, представлений великими банкоподібними, або тюльпаноподібними горщиками. Інший тип кераміки – листкоподібний”, – розповів Тесленко.
Нагадаємо, на Дніпропетровщині на місці будівництва траси проводять розкопки: Які артефакти знайшли археологи.