На розкопках траси з Дніпра до Києва знайшли житло доби фінальної бронзи і знаряддя для трощення кісток – Дніро News

На розкопках траси з Дніпра до Києва знайшли житло доби фінальної бронзи і знаряддя для трощення кісток

На розкопках траси з Дніпра до Києва зна…

У Царичанському районі Дніпропетровщини поблизу села Рудка триває археологічна експедиція під час будівництва траси Н-31 Дніпро – Решетилівка.

Як повідомив керівник експедиції Дмитро Тесленко, на даний час відбуваються розкопки поселення на високому березі річки Оріль. Це поселення доби фінальної бронзи, яке датується 10-12 сторіччям до нашої ери. Але, за його словами, на давню пам’ятку “сів” хутір кінця 19 – початку 20 століття, передає Depo.Дніпро з посиланням на “Археологію на трасі Н-31”.

“Попри це нам вдалося виявити два житла саме доби фінальної бронзи. Котлован цього житла виритий в грунті. Воно мало прямокутну форму. Його перекриття спиралося на цікаву конструкцію з двох стовпових ям, – зазначив він. – На дні цього житла ми знайшли розвал горщика. Судячи з орнаментації, цей горшик відноситься до Богуславсько-Білозерської культури”.

Крім того, були знайдені частини кам’яних знарядь, якими трощили кістки тварин для приготування їжі, а також глибоку господарську яму, де зберігали продукти.

Археологічні знахідки на трасі з Дніпра до Києва

“Кераміка, яку ми тут знаходимо – двох типів. Перший тип – це кухонний посуд, досить грубий, представлений великими банкоподібними, або тюльпаноподібними горщиками. Інший тип кераміки – листкоподібний”, – розповів Тесленко.

Нагадаємо, на Дніпропетровщині на місці будівництва траси проводять розкопки: Які артефакти знайшли археологи.

 

Будьте постійно у курсі подій – підписуйтесь на канал «Дніро News» у Google новини та Facebook.ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com