Очищення міста від інформаційного шуму і автівок: ТОП інфраструктурних перетворень у Дніпрі – Дніро News

Очищення міста від інформаційного шуму і автівок: ТОП інфраструктурних перетворень у Дніпрі

Очищення міста від інформаційного шуму і… Центральна площа Дніпра взимку

У Дніпрі за останні роки було кілька спроб місцевої влади змінити зовнішній вигляд вулиць і проспектів. Деякі з них кардинальні, деякі косметичні. В одних випадках ці спроби були успішні, в інших не до кінця продумані. До якихось змін городяни поставилися неоднозначно і це викликало в них супротив, а в інших випадках легко і органічно пристосовувалися до цих змін. Одне можна сказати напевно: місто змінюється. Depo.Дніпро зібрав топ інфраструктурних перетворень у Дніпрі за останні роки.

Демонтаж тимчасових споруд

Останніми тижнями у Дніпрі спостерігається демонтаж кіосків, в яких торгують переважно тютюном. Насправді ця подія викликала широкий резонанс у місті, оскільки мова йде не про якісь тимчасові споруди, які з’явилися вночі, а на ранок ніхто не знав, що з ними робити. Таке теж траплялося, але в цьому випадку йдеться про цілу мережу кіосків, які функціонують з 1990-х років і стали в чомусь візитівкою міста.

Причина проста – термін договори оренди землі з міськрадою сплив, продовжувати його не стали, а мер Дніпра Борис Філатов встиг заявити, що хто йому тільки не телефонував, щоб дати кіоскам спокій. Проте, як кажуть у Дніпрі, зі зникненням цих кіосків піде ціла епоха сучасної історії міста. 

Якщо брати в цілому, загалом за останні пів року у Дніпрі було демонтовано понад 200 кіосків, а за кілька років – майже тисячу. 

Зупинкові комплекси

Раніше зупинки громадського транспорту у Дніпрі облаштовували, хто як хотів. Були типові конструкції, які збереглися ще з радянських часів, але вони тривалі роки стояли “розбомблені”. Наприкінці 2016 року у Дніпрі почали процес приведення зупинок до єдиної системи. Спочатку заявляли, що будуть з’являтися комплекси, обладнані антивандальними обігрівачами, камерами відеоспостереження, електронними табло з інформацією про розклад і рух транспорту та WiFi. Також в конструкції заплановане місце для невеликих торгових павільйонів та рекламних сітілайтів.

Згодом зупинки ставали скромнішими, а скандали навколо них – гучнішими. Як правило, останні стосувалися підозр у розкраданні коштів на встановленні цих зупинок.

Хоча не обійшлося без курйозів. Справжня епопея розгорнулася навколо “нецензурного” перекладу зупинки “ЦУМ”. Англійська транслітерація викликала обурення соцмереж і стала предметом тролінгу.

Непристойна зупинка у Дніпрі

У підсумку назву замінили, дизайнера звільнили, але з’ясувалося, що все сталося не випадково. Курйоз пояснили конфліктом у компанії-підряднику. Через суперечку директора з дизайнером, автор роботи вирішив зіпсувати репутацію своєї компанії та розмістити наклейку з непристойною назвою.

Дизайн-код

Це найбільше ноу-хау у розвитку міста. Кричуща реклама, шаленого розміру вивіски, рекламні конструкції, які розміщувалися де попало, – все це змусило владу вжити кардинальних методів.

Три роки тому було оголошено курс на наведення ладу з рекламним обличчям міста. На це міська влада відвела собі 5 років. При розробці дизайн-коду в основу був закладений принцип – зниження рівня “візуального шуму”, а також повага до архітектури. Реклама повинна не “кричати”, а “говорити”, вписуватися, а не перекривати, позначати, а не закликати.

Справді, у мережі вже викладають приклади із серії було-стало, які свідчать, що і справді будинки в деяких випадках наче народилися заново.

Демонтаж кричущих вивісок у Дніпрі. Фото: Urban Dnipro

Але це ще не вся історія. Після вивісок у міськраді Дніпра взялися за наведення ладу із зовнішньою рекламою. Тепер буде розроблятися дизайн-код і для білбордів. Правила  розповсюджуватимуться на білборди, сітілайти, призматрони тощо. Дизайн-код застосовуватиметься у тому числі для вибору місця розташування реклами.

Антипаркувальні стовпчики

Тема паркування для Дніпра особлива. Її навіть використовували під час мерських виборів. Щоправда, це стосувалося більше цін на паркування, особливо у центрі міста. Для мегаполіса, де автівки часто залишають на тротуарах, це справді проблема, вирішити яку взялися за допомогою встановлення антипаркувальних стовпчиків.

Це викликало різну реакцію. Пішоходи були задоволені, автомобілісти кричали про те, що зовнішній вигляд міста тут ні до чого, а влада міста просто хоче змусити їх користуватися платними парковками. Але процес встановлення стовпчиків триває. Вони різні – і дизайнерські, і антивандальні. Хоча трапляються метаморфози, коли їх встановлюють посеред велодоріжок, і це призводить до травмування велосипедистів.

дизайнерські антипаркувальні стовпчики у Дніпрі

Ще одне важливе питання – вартість цих стовпчиків. Восени 2021 року у місті жваво обговорювали нові плани встановлення стовпчиків, які виходять золотими. 

Згідно з тендерною документацією, переможець тендеру мав виготовити партію з 834 антипаркувальних стовпчиків за 3 млн грн. Не важко порахувати ціну одного такого стовпчика – близько 3,5 тис. грн.

Велодоріжки

Останні роки велодоріжки були мрією мешканців Дніпра. Про грандіозні плани щодо облаштування вулиць і проспектів міста цією інфраструктурою говорилося багато, але тільки минулого року стало видно відчутні зміни.

Найбільш масштабний проект – будівництво велодоріжки від центру міста до Нагірної частини. Вона має пройти по набережній. При цьому 200-метрова велодоріжка від Крутогірного узвозу до зупинки громадського транспорту “Фестивальний причал” вже існує. Велодоріжку подовжать до вулиці Нірінберга та вулиці Ливарної. У подальшому доріжку будуватимуть від центрального торговельного центру до вулиці Нірінберга, а потім уздовж всієї вулиці Ливарної до парку Шевченка.

велодорідка на набережній у Дніпрі

Звичайно, велодоріжки є по всьому місту. Але і тут не обходиться без моментів, на які активісти звертають увагу. Наприклад, велодоріжка поблизу центрального залізничного вокзалу – на вулиці Курчатова. Представники велоспільноти провели моніторинг велодоріжок. Незадоволення велосипедистів викликав той факт, що на шляху постійно трапляються сміттєві баки, через що люди мають вивертати на дорогу, де їх можуть збити автомобілі. Щоб привернути увагу міської влади до цієї проблеми, велоспільнота і поклала квіти до баків, натякаючи, що вони мають зникнути з велодоріжок.

Взагалі тема, як вдовольнити більшість і реалізувати плани розвитку Дніпра – окрема тема для міста. У соцмережах часто точаться суперечки між чиновниками і активістами. Це тема для окремої історії, тим більш, що ніхто не знає, що завтра вигадають у мерії заради інфраструктурного прориву.

Будьте постійно у курсі подій – підписуйтесь на канал «Дніро News» у Google новини та Facebook.ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com