Опалювальна революція у Дніпрі: Які будинки і навіщо переведуть на індивідуалку – Дніро News

Опалювальна революція у Дніпрі: Які будинки і навіщо переведуть на індивідуалку

У Дніпрі міська влада вирішила кардинально змінити стратегію забезпечення населення теплом. Якщо раніше ставка робилася на централізоване опалення, то тепер вектор змінився – у міськраді навіть готові допомогти мешканцям окремих багатоквартирних будинків встановити індивідуальне опалення. І таких будинків понад тисяча.

Опалювальна революція у Дніпрі: Які буди…

Які будинки відключать від центрального опалення

За офіційними даними, у місті понад п’ять тисяч житлових будинків, і майже 15% з них ветхі, а якщо додати сюди аварійні, то частка будинків, які потребують реконструкції, складає близько 60%.

У 2018 році була ухвалена навіть цільова програма реконструкції ветхого та аварійного фонду міста. Це важливо з огляду на те, що старі і аварійні будинки – це проблеми з комунікаціями, внутрішньобудинковими системами і т.д. Багато з них дво-триповерхові, зведені багато років тому. І опалювати їх місту дорого, і вартість тепла для мешканців цих будинків теж висока.

Відключення від опалення будинку №35 А по проспекту Поля у Дніпрі

Як наслідок, накопичуються борги за тепло. Виходячи з цього на сесії міськради депутати ухвалили рішення “Про врегулювання питань теплопостачання у місті Дніпрі”. Згідно з цим рішенням 1056 будинків відключать від централізованого опалення, а їхнім жителям буде надана допомога у встановлені індивідуального.

За даними міськради Дніпра, у 52 з цих домів внутрішньобудинкові котельні досягли граничного строку експлуатації та потребують капітального ремонту. За новими державними будівельними нормами котельні мають виноситися за межі домів – це потребує значних капіталовкладень. У підсумку щорічно міська влада фінансує теплопостачальне підприємство для погашення боргів перед НАК “Нафтогаз” за спожитий газ. Станом на сьогодні цей борг становить майже мільярд гривень.

Інші 1004 будинки – це будівлі в один-два-три поверхи. Тут мешканці сплачують тариф за тепло вищий, ніж мешканці багатоповерхівок.

Будинок про вул. Шмідта у Дніпрі відключать від опалення

“Наприклад, якщо в середньостатистичній дев’ятиповерхівці оплата за квадратний метр становить близько 30 грн, то в одно-двоповерхових будинках вартість досягає 100 грн, а після зміни ціни на газ в цьому опалювальному періоді вони можуть зіткнутися з такою проблемою, що ціна за квадратний метр буде не менше ніж 120 грн. Ця ціна є для багатьох жителів непідйомною, тому було ухвалене таке рішення”, – розповів заступник міського голови Дніпра Михайло Лисенко.

Індивідуальне опалення: Кому і куди звертатися

Будинки, про які йдеться, згідно із затвердженим списком, розташовані в різних районах Дніпра, у тому числі в центрі міста.

У міськраді Дніпра наполягають, що жоден мешканець будинку, який відключать від централізованого опалення, не залишаться без тепла. По-перше, будинки будуть відключати від теплоцентралі не одночасно, а поступово. І цей процес триватиме до двох років.

По-друге, як повідомив директор департаменту житлового господарства Дніпровської міської ради Владислав Грицай, вже проведені переговори з ДТЕК та “Дніпрогазом” щодо навантаження на мереж. Міською владою отримані рекомендації. яким домівкам варто перейти на газове автономне опалення, а яким – на електричне. Більш того, планується, проводити заміну електромереж у будинках, де буде перехід на електричне опалення.

Будинок по вул. Мостова, 2А у Дніпрі відключать від опалення

По-третє, паралельно з рішенням про відключення від мереж, депутатами міськради було ухвалено рішення щодо порядку призначення грошової компенсації на облаштування автономного опалення мешканцями відключених будинків.

Щоправда, тут існує невеличкий нюанс. Боржникам радять поквапитися із тим, щоб погасити борги, щоб не нести зайві витрати.

Ті, хто не має заборгованостей за теплопостачання, отримають компенсацію, яка дозволить покрити витрати на встановлення індивідуального опалення. Боржники отримають лише усі необхідні документи, без компенсації. Погасити заборгованість можна до 15 листопада 2021 року.

На даний час у департаменті житлового господарства Дніпровської міської ради створено відділ, який опікуватиметься переведенням мешканців будинків на індивідуальне опалення. З усіма запитаннями та роз’ясненнями вони можуть звертатися за телефоном: 778-12-19 (з понеділка по четвер з 9:00 до 18:00 та у п’ятницю з 9:00 до 16:45).

У Дніпрі влада наполягає, що подібна опалювальна децентралізація допоможе одній частині жителів Дніпра зекономити на комунальних платіжках, а от інша частина поки ще залишиться на централізованому. Хоча, якщо досвід виявиться успішним, і мешканці “малих” будинків сплачуватимуть менше за тепло, то мешканці багатоповерхівок теж можуть захотіти мати автономку. Чи буде готове місто до подібної ситуації – питання відкрите.

Будьте постійно у курсі подій – підписуйтесь на канал «Дніро News» у Google новини та Facebook.ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com