Перехід на автономне опалення у Дніпрі: Як зробити і куди звертатися – Дніро News

Перехід на автономне опалення у Дніпрі: Як зробити і куди звертатися

Перехід на автономне опалення у Дніпрі:…

У Дніпрі мешканці міста з нетерпінням чекають, коли їхні будинки почнуть опалювати. Де-факто опалювальний сезон у місті вже розпочався, але лише для об’єктів соціальної сфери. Людей попросили почекати до 1 листопада. Керівництво міста наполягає, що за такої ціни на газ – чим пізніше, тим краще. Тим більш, що на вулиці ще немає морозів, і середньодобова температура дозволяє не поспішати із запуском опалення.

У трусах ходити не будемо

Чи буде в домівках дуже тепло за таку ціну – велике питання. “Ходити в трусах не будемо, і кватирки відчиняти теж”, – так прокоментував ситуацію кілька днів тому в ефірі одного з телеканалів міський голова Борис Філатов. Поки що комунальники готують усі системи і навіть вмикають опалення для їхньої перевірки. Подекуди це призводить до того, що затоплює будинки, як це сталося в одній з багатоповерхівок на Мануйлівському проспекті. Але в цілому все нібито готове.

Щодо питання тарифу на тепло, то для мешканців міста він складатиме 1741,32 грн/Гкал. Тариф у тих, кого обслуговує “Коменергосервіс”, буде меншим – 1427,75 грн/Гкал.

Проте не всі можуть розраховувати на тепло. Рішенням міської ради у Дніпрі розпочався перехідний період переведення 1056 будинків з централізованного на індивідуальне опалення. Цей період триватиме до двох років. Це переважно дво- і триповерхові старі будинки. У 52-х з цих домів внутрішньобудинкові котельні досягли граничного строку експлуатації та потребують капітального ремонту. За новими державними будівельними нормами котельні мають виноситися за межі домів, а це потребує значних капіталовкладень.

“Наприклад, якщо в середньостатистичній 9-поверхівці оплата за квадратний метр становить близько 30 грн, то в 1-2-поверхових будинках вартість досягає 100 грн, а після зміни ціни на газ в цьому опалювальному періоді вони можуть зіткнутися з такою проблемою, що ціна за квадратний метр буде не менше ніж 120 грн. Ця ціна є для багатьох жителів непідйомною, тому було прийнято таке рішення”, – так коментував ситуації заступник міського голови Михайло Лисенко.

Тобто людям доведеться встановлювати автономку. Готувати сані влітку не всі мешканці міста були готові, а тепер в багатьох виникли питання, як і що робити. Перелік будинків, які потрапили під відключення від централізованного опалення, можна подивитися тут.

Як отримати технічні умови на індивідуальне опалення

Мешканцям тих будинків, які потрапили, до переліку, затвердженого Дніпровською міською радою, необхідно звернутися до КП “Теплоенерго” для отримання технічних умов. Якщо абонент не має заборгованостей за централізоване опалення, послуга – безкоштовна.

Потрібно звернутися за адресою: вул. Глінки, 15-А. На базі абонентського відділу створено спеціальний консультаційний центр. Із собою треба мати:

1) паспорт;

2) ІНН;

3) копію технічних документів на квартиру;

4) копію документа, який підтверджує право власності, а також довідку про відсутність заборгованості.

Останню довідку також можна отримати на вул. Глінки, 15-А. Відповідь на будь-які запитання з цього приводу можна отримати за номером телефону 778-10-42.

Як встановити газову “автономку”

Якщо дніпряни вирішили перейти на газове індивідуальне опалення, їм необхідно звернутися до “Дніпрогазу”. Детальна інформація про необхідні документи є на офіційному сайті підприємства. Консультації можна отримати у клієнтському просторі по вул. Паторжинського, 24.

До загального пакету документів входять:

1) технічні характеристики на житлове приміщення;

2) копія технічного паспорту;

3) заява, опитувальний лист;

4) копія документу, який підтверджує право власності;

5) акт розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін;

6) копія ІНН та паспорта;

7) довідка про кількість зареєстрованих осіб;

8) акт придатності димових та вентиляційних каналів;

9) копія сертифікатів на встановлене обладнання.

Спеціалісти “Дніпрогазу” у разі встановлення індивідуального опалення проводять оцінку приміщення, визначають, де потрібно встановити обладнання.

Як встановити електричну “автономку”

Треба звернутися до ДТЕК, Центральної енергетичної компанії, мережі “Укрзалізниці”. Зокрема, ДТЕК Дніпровські електромережі обслуговують близько половини будинків, які є у переліку, затвердженому Дніпровською міською радою.

“Перш ніж встановлювати індивідуальне електричне опалення у будинках, які були побудовані до 2005 року, потрібно збільшувати потужність електромережі. Для цього, відповідно до законодавства, до нас повинен звертатися балансоутримувач будинку – ОСББ чи обслуговча компанія”, – зазначив генеральний директор ДТЕК Дніпровські електромережі Андрій Терещук. 

Саме балансоутримувач повинен заповнити заявку на сайті ДТЕК – це своєрідна анкета.

Як отримати компенсацію від міської ради

Рішенням міської ради передбачена компенсація мешканцям тих понад тисячу будинків, які перейдуть на індивідуальне опалення. Як зазначили у міськраді, треба буде надати технічну документацію, яка з’явиться після встановлення індивідуального опалення, чеки на придбання обладнання, заяву, паспорт, ІНН.

“Комісія, яку я очолюю, розглядає ці звернення та виділяє кошти на компенсацію. Документи необхідно надавати за адресою: вул. Воскресенська, 16”, – зазначив директор департаменту житлового господарства Дніпровської міської ради Владислав Грицай.

При цьому у міськраді підкреслюють, що компенсацію отримають тільки ті споживачі, в яких немає боргів за опалення, у протилежному випадку автономне опалення, як і розробоку технічної компенсації людям доведеться робити власним коштом.

 

 

Будьте постійно у курсі подій – підписуйтесь на канал «Дніро News» у Google новини та Facebook.ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com