Політичне фіаско “Слуг народу” у Кривому Розі: Як Котляр підклав свиню Зеленському – Дніро News

Політичне фіаско “Слуг народу” у Кривому Розі: Як Котляр підклав свиню Зеленському

Кривий Ріг накрило десятибальним політичним штормом. Трагічна загибель міського голови Костянтина Павлова збурила політичні процеси у місті і показала голу правду щодо справжньої ситуації на батьківщині Володимира Зеленського. Та рівновага, яку публічно декларували учасники політичних процесів у Кривому Розі, виявилася лише декорацією, яка впала одразу ж, як зі сцени зник ключовий актор.

Політичне фіаско "Слуг народу" у Кривому…

Здалися без бою

Позачергова сесія міськради Кривого Рогу стала холодним душем і для Офісу президента, і для партії “Слуга народу”, і наочно довела, що партійне будівництво на місцях в партії президента все ще шкутильгає на обидві ноги, і удар в спину можливий звідти, звідки не чекаєш.

Після смерті Павлова усі козирі були на руках у “Слуг”. Наявність власного секретаря міськради Олександра Котляра давала можливість навіть попри відсутність більшості у міськраді почати вибудовування своєї політики перед позачерговими виборами нового мера. Але тут Котляр несподівано пішов у відставку. При цьому не погодив своє рішення ані з Києвом, ані з місцевими однопартійцями. Тобто ключовий для Зеленського регіон здали без бою і без санкції партійного керівництва, і всі просто опинилися в ступорі.

Про це свідчить хоча б позиція місцевого осередку “Слуги народу”. Так, одразу після сесії вони виступили із заявою, що Котляр їх зрадив. Але це і все. Якщо це справді зрада, то де заява про виключення тепер вже колишнього секретаря міськради якщо не з лав партії, то з фракції, чи інше покарання. Якась двозначна позиція. Жорстка на словах і безвольна на ділі.

Звичайно, головне питання полягає в тому, що змусило Котляра скласти з себе повноваження. Варіант, що його залякали, навряд чи можливий. Надто прикута зараз увага до Кривого Рогу, і треба бути божевільним, щоб давити на представника “Слуги народу”.

Сам Котляр заявив, що не хоче чути у свій бік звинувачень, нібито він був найбільше зацікавлений у смерті Павлова. Тому хоче показати, що не тримається за посаду. Але це політика, і слід розуміти, що посаду секретаря міськради виторговували не під Котляра, а під “Слугу народу”, і на його місці міг опинитися будь-хто з однопартійців. Вірогідно, у партії влади вважали, що саме Котляр може стати тією фігурою, яка здатна нести на собі цей хрест.

Чужий серед своїх?

Варто нагадати, що казали у сесійній залі, коли у грудні 2019 року Котляра затвердили голосами 46 депутатів: “Котляр Олександр – це є людина, що 2 березня 2014 року вже стояла перед дверима військкомату й рік прослужила в лавах ЗСУ”.

Треба пригадати й іншу важливу річ – через кого домовлялися про те, щоб представник “Слуги народу” став секретарем міськради. У тому ж грудні рабин Кривого Рогу Лірон Едері зізнався, що посередником на переговорах був батько Володимира Зеленського.

“Окремо хотів би подякувати своєму другові, Олександру Семеновичу Зеленському, який підтримав кандидатуру Олександра Котляра та також доклав свої зусилля заради об’єднання важливих політичних сил в нашому місті. Олександр Семенович – аполітична людина. Його хвилює лише одне – успіх і розвиток Кривого Рогу”, – написав він.

Усе це свідчить про те, що великий компроміс у Кривому Розі будувався зверху. А виявилося, що рухнув він знизу. Чи цей провал був запрограмований заздалегідь?

У кулуарах місцевої політики все частіше лунають тези про те, що Котляр відпочатку був “засланим козачком” у лавах “Слуги народу”. Місцеві журналісти розкопали, що злет бізнесу колишнього секретаря міськради припав на часи, коли містом керував саме Юрій Вілкул. Стверджують, що він розбудував велику мережу газетних кіосків, без проблем отримуючи дозволи на оренду землі під ними.

“Показовим є той факт, що перед виборами, коли при владі був Юрій Вілкул і його команда, майбутній секретар міськради без проблем через сесію продовжив оренду комунальної землі під кіосками “Друк” на 4 роки, причому раніше терміну. Побоюючись, що до влади прийдуть “не ті”, і питання буде вирішити складніше”, – написав сайт “Весь Кривий Ріг”.

Дві версії однієї смерті

Виходить, що для колишньої влади Котляр був своїм. Тоді виникає питання, як він опинився у команді “Слуг народу”. Тобто “теорія змови”, що Котляр був “делегованим” до команди “зелених” командою “біло-синіх”, має право на існування, і тепер Котляр просто зіграв свою роль.

Якщо виходити саме з цієї логіки, то можна навіть висунути версію, що відставка Павлова була запрограмована ще тоді, коли Вілкул-старший публічно відмовився від балотування на посаду міського голови. Питання лише в тому, яким чином він мав тоді передати владу. Навряд чи йшлося про його смерть. Це занадто страшно і цинічно.

Хоча кидається в очі нестиковка у версіях щодо загибелі Павлова. За всіма даними правоохоронців, а також за записами з камер спостереження виходить, що Павлов вчинив самогубство. А от соратники Павлова вперто наполягають, що це убивство. Вдова Павлова, яка офіційно відмовилася давати покази поліції, адвокатам розповіла багато подробиць. І що упродовж місяця над будинком Павлова літали квадрокоптери, і що сам мер боявся підходити до вікон і навіть забороняв їй виходити на вулицю і розвішувати випрані речі. Тут логіка зрозуміла: вбивство можна списати на зовнішніх ворогів Павлова, а от самогубство може вивести на когось зі своїх. Але, повторимось, це лише версія.

Можливо, правда спливе тоді, коли буде з’ясована одна деталь, яка на сьогодні є головною інтригою у розслідуванні – зміст мобільного телефону Павлова. З ким і про що переписувався, коли і з ким розмовляв. Поки що це таємниця.

Політичні зігзаги Вілкула-старшого

Слідство ще триває, тому повернемося до політичних процесів у Кривому Розі. Виконувати обов’язки мера буде Юрій Вілкул. Він заявив, що не пішов на вибори через стан здоров’я, але готовий знову нести цю ношу, щоб зберегти стабільність у Кривому Розі. Таким чином, хоч і зігзагами, але все прийшло до того, що прогнозувалося до місцевих виборів. У Вілкула були гарні шанси виграти мерські вибори і без того, а тепер він повернув собі владу за менших втрат. Чи збереже після позачергових виборів.

Раніше в ексклюзивному коментарі Depo.Дніпро голова Комітету виборців України Олексій Кошель висловив думку, що у Вілкула багато шансів на перемогу.

“Це завжди було “біло-синє” місто. Там дуже сильні позиції і у Вілкула-старшого, і у ОПЗЖ, і місцевий виборець не буде розбиратися у тертях між колишніми і нинішніми “біло-синіми” він буде голосувати за представників опозиції, – підкреслив Кошель. – Тому я не виключаю, що там буде черкаський варіант, коли висунуть когось із колишніх представників “Партії регіонів”, і “Слуга народу” підтримає цього кандидата”. 

Ймовірно, все до цього шло, а Котляр своїми діями підклав партії Зеленскього велику свиню. Домовлятися про преференції за підтримку,маючи свого мера, нехай і виконуючого обов’язки, це одне. А домовлятися на умовах політичних противників – зовсім інше.

А якщо “Слуги” наважаться виставити свого кандидата, чи повірить тепер виборець Кривого Рогу, що “Слуга народу” – це моноліт, а їхній кандидат здатен протистояти існуючій “біло-синій” політичній еліті міста.

Як не крути, але доводиться констатувати – “Слуга народу” зазнав на батьківщині свого лідера політичного фіаско. І оговтатися від нього буде дуже складно.

Будьте постійно у курсі подій – підписуйтесь на канал «Дніро News» у Google новини та Facebook.ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com