Повна ревізія: Як у Дніпрі набережна перетворилася на поле політичного бою Філатова з опозицією – Дніро News

Повна ревізія: Як у Дніпрі набережна перетворилася на поле політичного бою Філатова з опозицією

Повна ревізія: Як у Дніпрі набережна пер… Набережна у Дніпрі

З початком осіннього політичного сезону сесії Дніпровської міської ради стають дедалі гарячишими. Минула сесія запам’яталася демаршем фракції “Слуг народу”, яка залишила сесійну залу через те, що Філатов не давав їм слова. І тоді у повітрі вже відчувалося, що політична напргу у місті зростатиме.

Маючи стійку більшість у сесійній залі, міському голові не варто перейматися тим, що рішення можуть бути не ухвалені. Але для міського голови Дніпра важливо, щоб і мешканці міста, і Київ бачили, що він все контролює. Осіннє протистояння у міськраді псує ідеальну картинку.

Але, все ж таки, чергова сесія міськради, яка відбулася 20 жовтня, унікальна. Мабуть вперше громадський конфлікт був відверто переформатований у політичний. І саме мером.

Історія проста: кілька років тому депутати міськради дали дозвіл на виділення землі у прибережній зоні на житловому масиві Перемога під будівництво спортивної бази для паралімпійців. А як улюблене місце відпочинку городян почали обносити парканом і справа дійшла до будівництва, місцеві мешканці почали активно протестували. Підкидали дрова у вогнище чутки, що це буде не база, а черговий житловий комплекс.

Коли гнів народу вилився у публічну площину, Філатов призупинив будівництво і наказав провести громадські слухання. Начебто все просто. Хіба це не звичне явище для всіх міст України, коли люди ведуть війни із забудовниками? Тим більше, що дніпряни не проти бази, але вважають, що її можна збудувати не у зеленій зоні, а в іншому місці.

Мешканці Дніпра протестують проти забудови зеленої зони на Перемозі

Проте Філатов вирішив використати ситуацію, щоб напасти на опонентів. Він вважає, що опозиція намагається осідлати народний протест, а це вже політика. І мер Дніпра пішов у наступ, заявивши про повну ревізію всіх об’єктів на набережній – аж до кафе і ресторанів. Зроблено це було через заяву фракції “Пропозиція”, за яку проголосували депутати.

Варто розуміти, що йдеться не просто про перевірку, чи все гаразд у цих ресторанів, чи тим вони торгують і чи це законно. Йдеться про перегляд і можливе скасування рішень міськради щодо будівництва цих об’єктів. Тих рішень, які ухвалювалися за часів, коли Філатов ще не був мером і навіть не займався політикою. По суті, це оголошення політичної війни.

Філатов прямо заявив, що в нього на набережній немає ані об’єктів будівництва, ані ресторанів, і прямо заявив, що у опонентів вони є. Звучали і назви, зокрема, “Ріо” і “Міміно”, які пов’язують із лідером фракції “Громадська сила” Загідом Красновим, з яким Філатов завжди був “на ножах”.

Таким чином, вся ця історія з набережної дуже відсвічує зведенням політичних рахунків. Тим паче, що мер Дніпра дуже прагнув закцентувати на цьому увагу. Бо після свого запального спічу оголосив перерву у сесії і пішов. Повернувся лише тоді, коли треба було оголошувати про закриття, тобто фактично всю сесію був відсутнім. Секретар міськради Олександр Санжара заявив, що міський голова бере участь у конференції щодо опалювального сезну, але саме під час сесії з’явився величезний пост Філатова у соцмережах, де він розпинався про опонентів.

Очільник міста постійно підкреслює, що вдячний за таку опозицію, яку він має, і вони йому не загроза. Але по факту, все ж таки, подібна реакція на протести на Перемозі свідчить про те, що не так все неоднозначно. Бо між рядків під час звернення до депутатів прозвучало, що саме зачепило міського голову. Це і постійні звинувачення, що він будує у місті парковки, а гроші з них йдуть до офшорів, що він має майнові інтереси у місті і навіть, що не підтримує спорт. Мер навіть сказав, що може відключити воду баскетбольному клубу Коломойського. Тобто, саме тема корупції більше всього не подобається міському голові. Тож в якості заходу він обрав наступ.

Але ця війна ще не повномасштабна. І на початку сесії і перед закриттям Філатов кілька разів сказав депутатам подумати, и варто якісь теми проти нього піднімати на прапори. Тобто мер хоче примусити опозицію укласти мир на його умовах. “Думайте, зайчики”, – сказав він. Але чи це спрацює, і які козирі будуть в самих опонентів, ми побачимо вже на наступній сесії – 24 листопада.

Будьте постійно у курсі подій – підписуйтесь на канал «Дніро News» у Google новини та Facebook.ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com