Територіальна оборона Дніпра: Як Філатов задумав створити у місті свій Ізраїль – Дніро News

Територіальна оборона Дніпра: Як Філатов задумав створити у місті свій Ізраїль

Територіальна оборона Дніпра: Як Філатов… Навчання бійців тероборони на Дніпропетровщині

На Дніпропетровщині тривають збори територіальної оборони. Останнім часом процес їхнього формування і проведення тренувальних заходів значно активізувався з огляду на розвиток ситуації навколо країни. Слід зазначити, що змінився також і інформаційний фон навколо територіальної оборони. Якщо ще кілька тижнів тому мер Дніпра Борис Філатов під час сесії міської ради заявив, що грошей в бюджеті на тероборону немає, а всі заходи в цьому напрямку він робитиме не публічно після консультацій у міністерських кабінетах в Києві, то тепер все інакше. Мешканцям міста пообіцяли, що все буде зроблено з розмахом.

Корбан так Корбан

Першим кроком можна вважати створення у Дніпрі комітету сприяння територіальній обороні Дніпра. Розпорядження міського голови з цього приводу вийшло 14 лютого. У склад комітету увійшли три чиновники департаменту громадського порядку і цивільного захисту міськради, а також заступник міського голови Дніпра Михайло Лисенко. А очолив комітет голова Громадської ради при міськраді Дніпра Геннадій Корбан.

Філатов так прокоментував це рішення: “Тут багато хто кричав про те, що як було б добре, якби Україна була схожа на Ізраїль. Ну, що докричалися? Отримайте. Нам тепер жити поруч із ордою десятиліттями. Керувати процесом доручено людині, яка впоралася з “Новоросією” у 2014-му. Вже хто-хто, а він точно тут Ізраїль влаштує”.

Філатов згодом заявив, що бере на себе персональну відповідальність за будівництво міського тренувального центру територіальної оборони. І на цілі з бюджету міста виділять найближчим часом 100 млн грн. Тобто фактично у Дніпрі реанімують ситуацію 2014 року, коли Філатов і Корбан працювали у зв’язці, перебуваючи заступниками Коломойського у Дніпропетровській ОДА. Зараз це відбудеться на рівні міста.

розпорядження про створення центру терооборони у Дніпрі

Тепер їм належить координувати свої зусилля із керівництвом сил тероборони. Начальником регіонального управління Сил територіальної оборони “Схід” Збройних Сил України було призначено полковника Валерія Курача. Командиром Дніпропетровської окремої бригади Сил територіальної оборони став майор Олег СивоконьА от керівниками окремих батальйонів стали досить відомі в області люди. Зокрема, криворізький ексдепутат Олег Ляденко очолив один з підрозділів сил територіальної оборони Дніпра.

Ляденко був депутатом від “Опозиційного блоку” у міськраді Кривого Рогу та чинним військовослужбовцем 74 ОРБ. У 2018 році він був поранений під час виконання бойового завдання. У 2019 році він підписав контракт з ЗСУ. У 2019 році він намагався потрапити до Верховної Ради України як безпартійний, але не був обраний.

Тренувальний хаб за 100 мільйонів гривень

Якщо повернутися до міського центру територіальної оборони, анонсованого Філатовим, то на папері все виглядає досить пристойно. Він передбачає кілька ключових позицій.

1. Створення єдиного комплексу для розміщення, управління, рекрутингу, підготовки, постачання, військово-спортивного та патріотичного виховання молоді.

2. Створення умов для того, щоб у центрі могли займатися усі охочі.

3. Центр повинен бути розміщений у межах міста, щоб там були зручні комунікації і туди було легко дістатися, щоб було місце для розвитку там самих різних активностей, комфортного громадського середовища.

Полігон для занять тероборони на Дніпропетровщині

У проекті, крім адміністративних об’єктів, облаштування полігону для вогневої, тактичної, інженерної, медичної підготовки, практичної та снайперської стрільби, курсів виживання, орієнтування, цивільної оборони, бою у місті, різних тирів та стрільбищ, тактичного поля, смуги перешкод.

“Оборона вимагає не кількості, а якості. Ми зацікавлені, щоб у захисті батьківщини брали участь найкращі, думаючі, працюючі, щоб у центрі могли займатися не лише резервісти, а й їхні діти, дружини та батьки, – зазначив Філатов. – Щоб люди не відривалися від сім’ї, а навпаки, щоб заняття у теробороні могли стати популярним сімейним заходом”.

Власне, Філатов замахнувся на те, що центр оборони має стати головним хабом для комунікації та проведення відповідних заходів.

Охочих більше, ніж інструкторів

Плани зі створення центру масштабні, але виникає питання часу, бо на реалізацію задуманого потрібно витрати не тільки кошти. Мова ж не про будівництво житлового комплексу чи торговельного центру. Ворог біля воріт, і треба щось робити вже зараз.

Окремий Дніпровський батальйон територіальної оборони ЗСУ розпочав активну бойову підготовку ще у січні. До тренувань були залучені резервісти підрозділу. Під час проведення заходів Єдиного стрілецького дня військовослужбовці та резервісти підрозділу вдосконалювали навички на навчальних місцях з вогневої, тактичної, розвідувальної та медичної підготовки. Бійців ознайомили з озброєнням та вчили правильно тримати автомати та цілитися зі стрілецької зброї.

У середині лютого у Дніпрі на полігоні відбулося вже тренування мешканців міста з поводження зброєю. Тренування проводив “Національний корпус”, але був присутній і комбат Ляденко. На тренуванні були присутні понад 300 людей з понад 1000 охочих. Кількість учасників тренування довелося обмежити через недостатню кількість інструкторів.

Мешканці Дніпра на навчаннях тероборони

А днями на полігоні механізованої бригади на Дніпропетровщині знову відбулися навчання бійців тероборони. Їх вчили стріляти з автоматів, кулеметів та снайперських гвинтівок. Вчили користуватися безвідкатною гарматою СПГ-9 та автоматичним гранатометом АГС-17. Навчання на військовому полігоні у селищі Черкаське бійців навчали інструктори 93-ї механізованої бригади.

Тобто практичний процес навчання тероборони на Дніпропетровщині триває, і до лав формувань записуються навіть депутати. Хоча слід зауважити, що на сесійне засідання Дніпропетровської облради, де ухвалили програму територіальної оборони Дніпропетровської області на 2022 рік та виділили фінансування на ці заходи, не прийшли понад 40 депутатів – головним чином з ОПЗЖ. І область виділила 4,4 млн грн.

Це не 100 мільйонів від Філатова, проте, мабуть, для мешканців Дніпра і області сьогодні найголовніше – відчувати спокій від того, що місцева влада не ігнорує процес підготовки для захисту області. Свого роду психологічна вакцина від паніки і страху. Хоча на Дніпропетровщині цього не було навіть у 2014 році. Можна стверджувати, що не буде і тепер. Оскільки кількість тих, хто має бойовий досвід, на Дніпропетровщині напевно найбільша в Україні.

Фото: 93-тя ОМБр Холодний Яр

Будьте постійно у курсі подій – підписуйтесь на канал «Дніро News» у Google новини та Facebook.ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com