Велика чистка: Як і чому у Дніпрі зносять вивіски, прибудови і гаражі – Дніро News

Велика чистка: Як і чому у Дніпрі зносять вивіски, прибудови і гаражі

Велика чистка: Як і чому у Дніпрі зносят…

Останніми тижнями у Дніпрі відбувається масова зачистка території міста від незаконних прибудов. “Під роздачу” також потрапляють гаражі, а також вивіски на магазинах і кафе, які не відповідають дизайн-коду. Все це у супроводженні силових комунальників і під лозунгом: “Ми попереджали”. Подібні акції час від часу вже відбувалися у місті, але такого масового характеру вони не носили. Звісно, мешканцям міста заявляють, що правила одні для всіх, а чекати, що раптом ця хвиля омине, не варто.

“Пакетне” знесення гаражів

Боротьбу з незаконними гаражами у мерії Дніпра оголосили вже давно. Її в місті вже охрестили “гаражним геноцидом”.

Наприкінці вересня виконком Дніпровської міської ради ухвалив рішення про знесення майже 200 металевих гаражів, які були встановлені самовільно. Власникам споруд було дано п’ять діб на самостійний демонтаж. Цього разу під каток потрапили гаражі на лівому березі Дніпра – на вулицях Софії Ковалевської, 152-ї дивізії, провулку Джинчарадзе, вулиці Ялицевій, Луговській, Стромцова, Робочої, Новорічної, Михайла Грушевського, проспекті Свободи тощо.

При цьому під демонтаж потрапили не тільки окремі гаражі, а й групи гаражів, встановлених поблизу житлових будинків. Не обійшлося без невеличких скандалів. Власники гаражів заявляли, що не отримували жодних документів, що їм належить прибрати гаражі. Тому, щоб ніхто не завадив комунальникам, працівники КП “Муніципальна варта” й були поруч із тими, хто здійснює демонтаж.

Слід зазначити, що під час знесення гаражів іноді з’ясовується, що не всі вони використовуються за прямим призначенням. Так, під час демонтажу на житловому масиві Покровський з’ясувалося, що один з гаражів тривалий час працював як пункт прийому скляної тари і макулатури. Відповідно, контингент там збирався відповідний. З усього Новокадацького району везли сюди тюки з вторинною сировиною. І запах, і шум під вікнами викликали обурення мешканців.

У Дніпрі в гаражах не тільки автівки, але й пункти прийому сировини

Загалом у Дніпрі близько 20 тис. гаражів, 12 тисяч мають усі дозвільні документи, а 4 тисячі – на стадії оформлення. У мерії Дніпра розповіли, як узаконити гараж, щоб не потрапити під демонтаж.

Гра у хованки з власниками вивісок

Зникають з вулиць Дніпра і кричущі вивіски, які порушують дизайн-код міста. Комунікатором цього процесу є головний художник Дніпра Сергій Білий. Він постійно наголошує, що пересидіти не вийде, і треба не тільки узгоджувати вивіски, а й дотримуватися правил. За його ж словами, часто-густо власники магазинів чи кафе йдуть на контакт, обіцяють все переробити згідно норм, але минає тиждень, місяць, а нічого не змінюється, і тоді за справу беруться комунальники. Судячи з того, як активно триває процес демонтажу, більшість комерсантів думають, що проскочать, або розраховують “порішати”. Поки не вдається, або просто в інформаційний простір не потрапляють ті, кому вдалося.

Іноді доходить до курйозних випадків. Так на Січеславській набережній демонтували вивіску з меблевого магазину одного із закладів. Власники раніше вже отримували припис щодо зміни вивіски, але не відреагували на нього. За словами головного художника Дніпра, минув деякий час і, проходячи повз магазин, він помітив, що власники магазину і справді переробляють неправильну вивіску, але на теж неправильну, просто іншого кольору. Приїхали комунальники КП “Дніпровські активи” та прибрали конструкцію з фасаду будинку. Вони зняли вивіску, але історія на цьому не закінчилася.

Демонтаж вивіски у Дніпрі

Вивіска виявилася надто габаритною – тому робітникам довелося їхати за іншою автівкою. Поки вони від’їхали, співробітники магазину забрали частину вивіски, занесли її у заклад та заперлися всередині. Конструкцію вони не віддавали, тому на місце події викликали поліцію.

Тепер власникам магазину, корім владнання бюрократичних питань, доведеться зафарбовувати фасад, який був за вивіскою.

На відміну від гаражів, точної кількості неправильних вивісок не знає ніхто, бо вони з’являються, зникають і знову з’являються. Тобто полювання на порушників дизайн-коду – це процес постійний.

Від балконів до парковок

Цар-балкони і цар-прибудови – то візитівка Дніпра останніх років. Збудувати балкон, який не вписується в архітектурний ансамбль кварталу чи захопити більшу частину тротуару – це залежить від фантазії і нахабства власника квартири чи закладу харчування. З цим теж боряться.

Так, на вулиці Карагандинській власник квартири на першому поверсі відзначився двічі. Спочатку він збудував один цар-балкон, але простору йому виявилося замало. Тоді він почав будувати з газобетону велику прибудову вже до балкону – на залізобетонній плиті, яка встановлена на металевих опорах. Звісно, це помітили інспектори, і згодом прибудову знесли, але сам балкон чіпати не стали.

Цар-балкон і цар-придубова у Дніпрі

Цікаво, що захоплювати частину території полюбляють не тільки в спальних районах чи на околицях міста, але й на центральному проспекті Дніпра. Тут одне з кафе захопило для літнього майданчика левову частку тротуару.

Літо минуло, вже достатньо холодно, але прибирати майданчик ніхто не збирався. Схема була та саме – виписали документ про те, що потрібно негайно прибрати, його проігнорували, а демонтажники приїхали і зробили справу.

Демонтаж літнього майданчика у Дніпрі

Проте “героєм” місяця можна вважати власника авто, який не будував літніх майданчиків, не розширював площу балкону, а вирішив собі облаштувати персональне паркування на заздрість сусідам.

Сталося це на вул. Велика Діївська на житловому масиві Червоний Камінь. Чоловік вирішив зробити все по-багатому. Встановив на імпровізованій парковці червоні стовпчики, протягнув металевий ланцюг і повісив замок. Звісно, що подібні дії без узгодження з відповідними структурами та іншими мешканцями будинку є незаконними. 

Незаконна приватна парковка у Дніпрі

Звичайно, бажання людей поліпшити умови життя, заявити про себе чи виділитися на тлі інших – цілком природнє. Але варто знайти баланс між тим, що хочеться, і правилами благоустрою. Між намаганням заявити про себе клієнтам і небезпекою інформаційного шуму. Поки що цей баланс створюється добровільно-примусово, але мабуть настануть часи, коли мешканці міста стримуватимуть себе свідомо.

Фото: “Днепр Оперативный”, “Информатор”.

Будьте постійно у курсі подій – підписуйтесь на канал «Дніро News» у Google новини та Facebook.ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com