Меморіал пам'яті жертв Голодомора у Дніпрі
У Дніпрі 27 листопада в різних кінцях міста відбудуться заходи, присвячені жертвам Голодомору 1932-1933 років. Люди зможуть піти до меморіалів, покласти квіти, відвідати тематичні виставки, а також запалити свічки пам’яті. Крім того, дніпрянам пропонують зануритися в ті часи і хоча б на кілька хвилин відчути той жах, який пережили українці 90 років тому.
Панихида і покладання квітів
У Дніпрі традиційно біля Хреста на увічнення пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років у парку ім. Писаржевського вшанувують жертв тих трагічних подій,
Лише на території Дніпропетровського округу за січень-березень 1930 року було зафіксовано близько 125 повстань. Зазвичай представники влади, громадських організацій, а також мешканці міста приносять сюди квіти і композиції з калини.
Де: Пам’ятник жертвам Голодомору у парку Писаржевського у Дніпрі.
Коли: 27 листопада, 10:00.
Запали свічку пам’яті
З кожним роком у Дніпрі дедалі більше людей запалюють свічку пам’яті у вікнах своїх будівель, вшановуючи пам’ять загиблих у ті часи.
До цієї акції долучаються і офіційні органи влади. Зокрема, стало традицією запалювати свічки у вікнах мерії. Кожного року у вікнах міськради запалюють понад 350 символічних вогнів.
Де: вдома.
Коли: 27 листопада, 16:00.
“Їдло” на центральній площі
У самому центрі Дніпра, на Європейській площі мешканці міста і гості зможуть спробувати на смак те, чим годувалися люди на Дніпропетровщині під час Голодомору. В рамках акції “Їдло” будуть приготовані блюда, які можна було зустріти в населених пунктах Дніпропетровщині у 1932-1933 рока.
При цьому блюда приготують за рецептами живих свідків тих часів.
Де: Європейська площа.
Коли: 27 листопада, 15:00 – 16:30.
Виставка “Пам’ять про Голодомор: від замовчування до вшанування”.
Як повідомила директорка Музею спротиву Голодомору у Дніпрі Лілія Богачева, у рамках Дня пам’яті жертв Голодомору музей проводить відкриття виставки з фондів: “Пам’ять про Голодомор: від замовчування до вшанування”. Виставка буде присвячена меморіалізації цієї події в історії України.
Розповідь піде про замочування цієї трагедії офіційним керівництвом СРСР, збереження та вшанування жертв Голодомору українською діаспорою. А також про процес зберігання пам’яті про Голодомор та вшануванню жертв українського геноциду в незалежній українській державі.
Де: Музей спротиву Голодомору. Дніпро, Старокозацька, 40 б.
Коли: З 26 листопада, з 11:00.
Виставка “Поборення волі”
В історичному музеї відбудеться відкриття тематичної виставки “Поборення волі“, приуроченої до Дня пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій. На виставку вперше будуть залучені архівні кримінальні справи з фондів сектору архівного забезпечення Управління СБУ у Дніпропетровській області, які мовою документів висвітлюють історію протистояння з радянською системою дисидента І.Г. Сокульського та вчителя з с. Кринички О.Є. Солоного, переслідуваних за “націоналізм” та активну громадянську позицію.
Де: Дніпропетровський національний історичний музей імені Дмитра Яворницького. Дніпро, проспект Дмитра Яворницького, 16.
Коли: з 26 листопада, з 10:00.