Виставка “Поборення волі”, “Їдло” і свічки пам’яті: Як у Дніпрі вшанують пам’ять жертв Голодомору – Дніро News

Виставка “Поборення волі”, “Їдло” і свічки пам’яті: Як у Дніпрі вшанують пам’ять жертв Голодомору

Виставка "Поборення волі", "Їдло" і свіч… Меморіал пам'яті жертв Голодомора у Дніпрі

У Дніпрі 27 листопада в різних кінцях міста відбудуться заходи, присвячені жертвам Голодомору 1932-1933 років. Люди зможуть піти до меморіалів, покласти квіти, відвідати тематичні виставки, а також запалити свічки пам’яті. Крім того, дніпрянам пропонують зануритися в ті часи і хоча б на кілька хвилин відчути той жах, який пережили українці 90 років тому.

Панихида і покладання квітів

У Дніпрі традиційно біля Хреста на увічнення пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років у парку ім. Писаржевського вшанувують жертв тих трагічних подій,

Лише на території Дніпропетровського округу за січень-березень 1930 року було зафіксовано близько 125 повстань. Зазвичай представники влади, громадських організацій, а також мешканці міста приносять сюди квіти і композиції з калини.

Де: Пам’ятник жертвам Голодомору у парку Писаржевського у Дніпрі.

Коли: 27 листопада, 10:00.

Покладання квітів у парку Писаржевського у Дніпрі у День пам"яті

Запали свічку пам’яті

З кожним роком у Дніпрі дедалі більше людей запалюють свічку пам’яті у вікнах своїх будівель, вшановуючи пам’ять загиблих у ті часи.

До цієї акції долучаються і офіційні органи влади. Зокрема, стало традицією запалювати свічки у вікнах мерії. Кожного року у вікнах міськради запалюють понад 350 символічних вогнів.

Де: вдома.

Коли: 27 листопада, 16:00.

Свічки пам"яті у вікнах мерії Дніпра

“Їдло” на центральній площі

У самому центрі Дніпра, на Європейській площі мешканці міста і гості зможуть спробувати на смак те, чим годувалися люди на Дніпропетровщині під час Голодомору. В рамках акції “Їдло” будуть приготовані блюда, які можна було зустріти в населених пунктах Дніпропетровщині у 1932-1933 рока.

При цьому блюда приготують за рецептами живих свідків тих часів.

Де: Європейська площа.

Коли: 27 листопада, 15:00 – 16:30.

Акція "їдло" у Дніпрі

Виставка “Пам’ять про Голодомор: від замовчування до вшанування”.

Як повідомила директорка Музею спротиву Голодомору у Дніпрі Лілія Богачева, у рамках Дня пам’яті жертв Голодомору музей проводить відкриття виставки з фондів: “Пам’ять про Голодомор: від замовчування до вшанування”. Виставка буде присвячена меморіалізації цієї події в історії України.

Розповідь піде про замочування цієї трагедії офіційним керівництвом СРСР, збереження та вшанування жертв Голодомору українською діаспорою. А також про процес зберігання пам’яті про Голодомор та вшануванню жертв українського геноциду в незалежній українській державі.

Де: Музей спротиву Голодомору. Дніпро, Старокозацька, 40 б.

Коли: З 26 листопада, з 11:00.

Музей історії Голодомору у Дніпрі

Виставка “Поборення волі”

В історичному музеї відбудеться відкриття тематичної виставкиПоборення волі“, приуроченої до Дня памяті жертв голодоморів та політичних репресій. На виставку вперше будуть залучені архівні кримінальні справи з фондів сектору архівного забезпечення Управління СБУ у Дніпропетровській області, які мовою документів висвітлюють історію протистояння з радянською системою дисидента І.Г. Сокульського та вчителя з с. Кринички О.Є. Солоного, переслідуваних занаціоналізмта активну громадянську позицію.

Де: Дніпропетровський національний історичний музей імені Дмитра Яворницького. Дніпро, проспект Дмитра Яворницького, 16.

Коли: з 26 листопада, з 10:00.

Будьте постійно у курсі подій – підписуйтесь на канал «Дніро News» у Google новини та Facebook.ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com