З речами на вихід: Як у Дніпрі мер Філатов оголосив війну підлеглим – Дніро News

З речами на вихід: Як у Дніпрі мер Філатов оголосив війну підлеглим

З речами на вихід: Як у Дніпрі мер Філат…

Навіть ті, хто не поглинутий з головою у політичне життя Дніпра, ймовірно, помітили, що останнім часом тональність виступів міського голови Бориса Філатова дещо змінилася. Мер, який зазвичай доволі жорстко реагує на критику на свою адресу чи заперечення правильності його дій та рішень, раптом став дуже чемним у публічній площині. Особливо у соцмережах.

Запропоновано звільнитися

Філатов почав не тільки визнавати, що у його “королівстві” щось не так, а й публічно вибачатися за дії підлеглих. Подібних вибачень за останні кілька місяців, напевне, було більше, ніж за весь попередній час каденції. Такий розворот на 360 градусів може мати кілька причин. Але скоріше за все, головною є те, що рейтинг мера Дніпра не той, який йому хотілося би бачити, і не такий, який показують у ЗМІ, а градус народної любові як слід не зігріває.

На початку тижня Філатов заявив, що керівнику управління освіти міськради Оксані Салогуб запропоновано написати заяву про звільнення після скандалу з директором школи №126.

Пост Філатова пр звільнення Салогуб

Ця історія розвивалася стрімко. Директорку Наталю Пешехонову звільнили у вересні, попри те, що школа за результатами ЗНО посіла 9 місце у рейтингу зі 180 шкіл міста.

За повідомленням прес-служби міськради Дніпра, директорка була звільнена через численні системні порушення. За словами начальниці відділу кадрової роботи управління освіти департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради Олени Шовкової, у школі виявили низку порушень карантинних вимог, за що директорці винесли дві догани.

Проте батьки стали горою за керівника навчального закладу. Сотні батьків прийшли під школу на її захист. 

Батьки учнів у Дніпрі протестують проти звільнення директорки ЗОШ126

А коли батьки анонсували, що прийдуть на мітинг під будівлю міськради, Філатов вибачився за дії своїх підлеглих і заявив, що нікуди вже йти не треба, а директорку він поновив на посаді.

пост Філатова про поновлення директорки

А вже потім з’явився вищезгаданий пост про ймовірне звільнення керівника управління освіти. Хоча дещо дивно, що Філатов не звільнив її, а саме запропонував піти самій. З одного боку, як би й вжив заходів у відповідь на невдоволення народу, а з іншого, не виявив рішучості у покаранні чиновника, що завинив.

Чи означає це, що Філатов почав очищення і гру з підлеглими “на вихід з речами?” До того ж, громадськість вже згадала, що Салогуб вже публічно одного разу звільняли, а по факту вона й досі на своїй посаді.

Паралельно керівникам комунальних підприємств, до яких є питання у правоохоронців, запропоновано теж написати заяви на час проведення службового розслідування щодо їхніх можливих зловживань. Скільки з них піде – це ще питання.

Масові протести на місці “Салюту”

Інший резонансний випадок – ситуація навколо будівлі кінотеатру “Салют” на житловому масиві Перемога. Спочатку у міської влади були плани його реконструювати. Згодом було ухвалене рішення його знести, і у липні 2021 року процес почався.

Колишній кінотеатр "Салют" у Дніпрі

Згодом у мережі почали поширювати візуалізації нового житлового комплексу на місці кінотеатру. При цьому “під сокиру”, згідно з цими планами, потрапила і зелена зона на набережній.

Коли цю зелену зону огородили, місцеві мешканці вийшли на акцію протесту. При цьому таку масову, що це викликало певне здивування у мерії. Коли подібні акції проводять політичні противники – це одне, коли люди збираються стихійно – зовсім інше. Для розмови з людьми були делеговані секретар Дніпровської міської ради Олександр Санжара і співробітники КП “Муніципальна варта”. Але головний депутат людей не переконав, а силові комунальники не налякали.

Градус протистояння виявився дуже високим, і ситуація досі не врегульована, хоча Філатов і тут вибачився перед людьми за те, що її підлеглі зробили все не так, як слід, без врахування думки громадськості.

“Як зазвичай, ідіоти замість того, щоб пояснити все людям, провести громадські слухання і презентувати проект, стали тупо ставити будівельний паркан. Я сказав призупинити це будівництво до вичерпних пояснень громадянам”, – написав він. І додав, що жодних багатоповерхівок там не буде, а будуватиметься спортивна база для параолімпійців. Тож тут треба слідкувати за ситуацією.

Пост Філатова про параолімпійську базу

Квіти на Евересті

Звичайно, постійно вибачатися перед мешканцями Дніпра Філатов не може, бо це б означало, що в його підпорядкуванні працюють самі, як він висловився, “ідіоти”. Тому на критику на свою адресу він відповідає в іронічній манері.

А пік цієї критики прийшовся на День міста в середині вересня. Тоді міського голову критикували і за те, що занадто багато грошей витрачено на новий сквер на Слобожанському проспекті, який вже змушені ремонтувати через вандалів. А особливо за те, що були висаджені квіти майже на півтора десятки мільйонів гривень. Одні закидали, що навіщо таке робити, коли квіти одразу ж зав’януть, інші звинувачували Філатова в тому, що він нібито висадив їх для дружини перед традиційним марафоном.

Тут вже Філатов дав волю своєму сарказму. Він зназначив, що його дружина уже всі свої марафони пробігла, тому він піде на інший крок – висадить квіти на Евересті.

“Наступної весни я висаджу бюджетним коштом на Евересті квіти. Щоб їй було не нудно лізти на “вершину світу”. Вибачте, але краще одразу попередити”, – написав він.

Пост Філатова про квіти на Евересті

Сага про звільненого мера

Пряме вибачення чи іронія – очевидно, що перед тим, як звітувати про підсумки першого року каденції після переобрання на посаду міського голови, Філатову дуже не потрібний негативний фон.

Особливо, коли в інформаційному просторі лунають навіть натяки на те, що десь у нього під боком є ознаки корупційних дій чиновників. Не випадково нещодавно він згадав, як вигнав у шию з посади у мерії нинішнього міського голову Новомосковська Сергія Рєзніка, який очолював департамент стратегічного розвитку та інвестицій Дніпровської міської ради, але був звільнений після скандалу із розкраданням 21 млн грн на ремонті фасадів будівель у центрі Дніпра. 

“Я не знаю, чим закінчиться кримінальна справа, я не готовий стежити за кожним розпорядником коштів. Тобто департамент, після того, як я побачив, що він витрачає гроші нецільовим способом, був просто-напросто мною розігнаний і ліквідований”, – сказав Філатов в ефірі 34 телеканалу.

При цьому він підкреслив, що колишній начальник департаменту навіть пішов на підвищення і тепер очолює місто.  “Я його звільнив з ганьбою, а одна з територіальних громад, не називатимемо яка – сусідня, надала йому мандат довіри. Тобто тепер він цим містом командує”, – зазначив Філатов.

Але то справи минулих днів, і до нинішніх реалій Дніпра її не притягнеш. Треба розібратися з нинішніми скандалами. Тому усі чекають, чи справді Філатов затіяв чистку і ми почуємо про звільнення певних посадових осіб, чи то просто ситуативний піар-ход з боку міського голови? Найближчі тижні покажуть.

Будьте постійно у курсі подій – підписуйтесь на канал «Дніро News» у Google новини та Facebook.ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com