16 постачальників газу подали скаргу в АМКУ на «Нафтогаз» через демпінг | Дніро News

16 постачальників газу подали скаргу в АМКУ на «Нафтогаз» через демпінг

Компанія «Вінницягаззбут» і ще 15 постачальників газу подали в антимонопольний комітет заяву про порушення НАК «Нафтогаз України» законодавства про захист економічної конкуренції.

«Група Нафтогаз, займаючи монопольне становище на оптовому і роздрібному ринку природного газу, зловживає своїм становищем … що було б не можливим за умови вільного доступу інших постачальників до ресурсу внутрішнього видобутку», – повідомляється в тексті заяви. Заявники вважають, що «Нафтогаз», володіючи статусом і ліцензією постачальника газу, встановлює такі ціни на газ споживачам, які неможливо було б встановити за закупівлю газу на ринкових умовах.

«У НАК Нафтогаз, як материнської компанії і фактично власника 70% ресурсу, що виробляється вітчизняними добувними компаніями, і як постачальника газу є явна ринкова перевага на роздрібному ринку за рахунок значних обсягів такого ресурсу», – йдеться в заяві.

Заявники звертають увагу, що «Нафтогаз» продає іншим компаніям-постачальникам газу виключно імпортний ресурс.

«Метою такої поведінки Нафтогазу є концентрація всіх побутових споживачів газу, тому що інші постачальники, через відсутність прямого доступу до ресурсу українських газодобувних компаній, не можуть конкурувати з ціновими пропозиціями Групи Нафтогаз», – йдеться в документі.

За підрахунками авторів заяви, частка «Нафтогазу» на оптовому і роздрібному ринку газу становила 60% в 2019 році і 55% в першій половині 2020 року. Відповідно до закону «Про захист економічної конкуренції», компанія вважається монополістом, якщо її частка на ринку перевищує 35%.


Від Giraff


Від Mediametrics

Мы в соц. сетях