Через “Мотор Січ” Україна опинилася в епіцентрі сутички країн-важковаговиків і ризикує втратити $11 млрд – експерт – Дніро News

Через “Мотор Січ” Україна опинилася в епіцентрі сутички країн-важковаговиків і ризикує втратити $11 млрд – експерт

Санкції США щодо компаній з Китаю є хаотичними та несистемними, тому що виконують ритуальну політичну функцію, не завдаючи реальної шкоди бізнес-взаємодії двох країн. До того ж адміністрація Байдена може переглянути американо-китайські відносини, пишуть “Українські Новини”. У цьому переконаний президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко, який детально проаналізував сьогоднішнє повідомлення про внесення компанії Skyrizon, китайського інвестора ПАТ “Мотор Січ”, до санкційного списку Міністерства торгівлі США.

Олександр Охріменко пояснив суть ухвалених адміністрацією Трампа рішень, які аж ніяк не є санкціями. Він повідомив, що внесення до списку Мінторгу США, до якого потрапила китайська Skyrizon, не означає заборону на співпрацю американських компаній з китайськими, а лише вимагає отримання спецліцензій і являє собою широко використовуваний у світовій практиці експортний контроль над технологіями подвійного призначення. “У заголовках новин дії Мінторгу США назвали промовисто – “санкціями”. Це трохи далеко від реальності. Сам по собі прес-реліз Мінторгу США – це більше політичний маніфест, який на понад дві третини складається з войовничої політичної риторики. Якби метушня Трампа не була звичайним політичним піаром, цей прес-реліз вмістився б у два рядки сухого тексту”, – пише експерт, додавши, що “санкційна політика США є хаотичною і непослідовною”. Так, влада США не обмежила інвестиції в китайські компанії Alibaba і Tencent, але водночас зобов’язала американських інвесторів до листопада “вийти” з активів та інвестицій китайського виробника смартфонів і розумних гаджетів Xiaomi. “Усі заходи мають відтермінований характер, їх може скасувати нова адміністрація”, – вважає він.

Водночас експерт зазначив, що українська влада зараз має бути гранично уважною, тому що Україна опинилася в епіцентрі боротьби двох потужних гравців. І нагадав про прийнятий в КНР новий закон, який дозволяє китайським компаніям, що зіткнулися з утисками в інших країнах, звертатися до місцевих судів, отримувати рішення і вимагати їх виконання.

“Українська політична і ділова бізнес-еліти мають зробити висновки. Через кейс “Мотор Січ” і протидію її акціонеру Skyrizon Україна примудрилася опинитися в епіцентрі міжнародного протистояння гравців принципово іншої вагової категорії. І якщо тут продовжать “тягати обличчям по столу” інвесторів з Піднебесної, президент України Володимир Зеленський замість візиту на вищому рівні до Пекіна може готуватися до персональних санкцій з боку уряду КНР. Будівлю посольства України в якості забезпечення позовів можуть заарештувати, а дипломатів з нього з ганьбою виставлять на вулицю, президентський літак можуть заарештувати в будь-якому аеропорту світу – так само в якості забезпечення позову. Це стане показовою прочуханкою, бо Україна та її діячі – не той рівень, з яким намагатимуться домовлятися. Будуть саме показово пороти”, – попереджає експерт.

Він також нагадав, що переконливість правової позиції китайських інвесторів вже підтвердило Державне бюро розслідувань (ДБР), яке порушило кримінальну справу проти функціонерів Служби безпеки України, а китайські компанії визнано потерпілими від їхніх дій. Вектор розвитку подій такий, що підсумком недалекоглядної стратегії української влади щодо “Мотор Січі” можуть стати катастрофічні для країни фінансові втрати. “Штраф у міжнародному арбітражі на $3,5 млрд і втрата експорту до Китаю на $7,1 млрд в одну мить обнулять золотовалютні резерви України, знищать таку кількість робочих місць в країні, які годі полічити, і спустять курс гривні в тартарари. Все чому? А все тому, що українські діячі виявилися настільки дурними, що дозволяють тягнути Україну на забій – втягуючи у сварку з торговим партнером №1, практично з єдиною на планеті економікою, яка є стабільною і зростає”, – впевнений Охріменко.

Експерт вважає, що у справі “Мотор Січі” українські політичні лідери мають діяти, керуючись прагматичними міркуваннями, і консультуватися з авторитетними юристами: “Може, настав час найняти досвідчених юристів і, нарешті, зайняти прагматичну позицію щодо “Мотор Січ”, адже економічний патріотизм-націоналізм “трампістів” у цій ситуації цілком застосовний і до київських діячів?” – ставить він резонне питання.

Будьте постійно у курсі подій – підписуйтесь на канал «Дніро News» у Google новини та Facebook.ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com