Інвестиції в дороги та інфраструктуру дають хороший стимул для зростання української економіки, – експерти – Дніро News

Інвестиції в дороги та інфраструктуру дають хороший стимул для зростання української економіки, – експерти

Масштабний інфраструктурний проект “Велике будівництво” не тільки допоміг пом’якшити наслідки економічної кризи, викликаної пандемією, але в довгостроковій перспективі допоможе зростанню української економіки. Про макроекономічний ефект інфраструктурного проєкту пише “Дело”.

“Хоча автори “Великого будівництва” не планували зробити цю програму частиною антикризової програми України (ніхто не знав тоді про коронавірус), вона нею стала. За даними Ukraine Economic Outlook, якби не вона, ВВП України у 2020 році впав би ще нижче, ніж міг, а, крім того, вона заклала основу для зростання економіки в доступному для огляду майбутньому”, – йдеться в публікації.

Згідно з висновками незалежних експертів Ukraine Economic Outlook, “Велике будівництво” допомогло зберегти від 2,5% ВВП у другому кварталі 2020 року до 5,1% і 7,3% в третьому і четвертому. Завдяки інфраструктурній програмі падіння ВВП становило 3,7%, а не можливі 11%.

Автори також зазначають, що інвестиції в інфраструктуру в кризові роки – це загальна практика для розвинених країн.

“Окрім задоволення їздити хорошими дорогами, інвестиції в інженерні споруди і дорожню інфраструктуру тісно співвідносяться з ВВП на душу населення серед економічно активного населення України. Так, на 1 млрд доларів таких інвестицій припадає $607 на душу населення”, – пише видання.

Зокрема, у 2020 році Україна піднялася на 20 позицій в загальносвітовому рейтингу якості доріг (The Legatum Prosperity Index – Індекс процвітання) – зі 146-го до 126-го місця. Хоча стан дорожньої інфраструктури залишається одним із найслабших місць України в міжнародній конкуренції, стрибок на 20 сходинок вгору – найкращий доказ того, що “ВБ” має бути продовжено. Крім того, зростання Індексу якості доріг всього на один пункт створює приріст $1,611 ВВП на душу населення.

“Загальний висновок економістів такий: позитивний ефект від розвитку дорожньої інфраструктури зберігається від 10 до 15 років, і якщо Україна розробить і буде дотримуватися довгострокової стратегії поліпшення якості транспортної інфраструктури, то це дасть можливість підвищити і довгострокову віддачу від будівництва”, – роблять висновок експерти.

Нагадаємо, раніше в Укравтодорі прозвітували про рекордну кількість відремонтованих доріг: близько 4000 за 11 місяців 2020 року.


Zakaz UA iHerb WW


ВІД OBLIVKIВІД LUCKYADS


Від Giraff


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com