МВФ занепокоєний через намір України знизити ціни на газ для населення, – міністр фінансів – Дніро News

МВФ занепокоєний через намір України знизити ціни на газ для населення, – міністр фінансів

Марченко підкреслив, що рішення про зниження цін на газ ще не прийнято

Міжнародний валютний фонд занепокоєний через намір українського уряду знизити ціну на газ для населення найближчим часом. Про це заявив міністрів фінансів Сергій Марченко, повідомляє НВ.

За словами Марченка, Україна в меморандумі з МВФ взяла на себе чіткі зобов’язання щодо ринкового тарифоутворення на ринку природного газу. Марченко підкреслив, що рішення про зниження цін ще не прийнято. Це може бути зроблено найближчим часом. Наразі проводять консультації, в тому числі з Міжнародним валютним фондом.

“Про те, що таке рішення є можливим, наші партнери знають. У них є відповідна реакція. Вони занепокоєні, що ми в якійсь частині переглядаємо раніше взяті зобов’язання. Зараз питання полягає в тому, що це може бути частиною механізму або тимчасовим рішенням. Цим займається активно в.о. міністра енергетики. Вчора, до речі, він мав телефонну розмову з МВФ. Я думаю, що сьогодні також будуть проводити відповідні консультації. Тобто це перманентний процес, він відбувається постійно. Категорично сказати, що ми вже зробили щось дуже погане, поки що немає підстав”, — заявив міністр.

Такод Марченко зазначив, що зараз уряд намагається пояснити МВФ, що неприйняття рішення про зниження цін на газ може мати досить негативні наслідки для економіки країн загалом.

Нагадаємо, вчора, 13 січня, на нараді з енергетики прийняли рішення про зниження ціни на газ нижче ринкової. Це означає зменшення суми в платіжках людей на понад 30%. За словами виконувача обов’язків міністра енергетики Юрія Вітренка, це рішення має бути впроваджено та повністю запрацює вже з лютого.

Разом з тим НАК “Нафтогаз” заявив про готовність забезпечити побутових споживачів газом за ціною 6,99 грн/куб. м до кінця опалювального сезону. Газопостачальна компанія готова в рамках тарифного плану “Місячний” забезпечити природним газом побутових споживачів за регульованою ціною 6,99 грн за куб. м до завершення карантину або опалювального сезону. Для клієнтів, які оформили тарифний план “Річний”, вартість газу не зміниться і становитиме 4,73 грн, 5,24 грн і 6,45 грн за куб. м згідно з умовами договорів.

Будьте постійно у курсі подій – підписуйтесь на канал «Дніро News» у Google новини та Facebook.ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com