Наступного тижня Кабмін перегляне тарифи на електроенергетику для населення | Дніро News

Наступного тижня Кабмін перегляне тарифи на електроенергетику для населення

В уряді готові підвищити тариф на кіловат-годину для побутових споживачів. Про це на брифінгу заявив тимчасовий виконувач обов’язків міністра енергетики Юрій Бойко.

“Гадаю, наступного тижня буде вже готове до ухвалення рішення. Воно передбачатиме максимально збалансований і максимально м’який підхід в частині тарифів для побутових споживачів”, – сказав він.

За його словами, рішення про перегляд тарифу буде ухвалюватися з урахуванням загальноекономічних чинників, включно з рівнем платоспроможності побутового споживчого сектору.

“Останні півтора місяця триває робота над тим, щоб по тому, найбільш проблемному і найбільш болісному, питанню ухвалити максимально виважене рішення, яке б передбачало комплексний урядовий підхід, пов’язаний і з переглядом системи субсидування, і з підвищенням мінімальної зарплати, пов’язаний і з тією допомогою, яка була анонсована президентом України”, – зауважив Бойко.

Також він зазначив, що у листопаді тарифи для населення покривають лише одну копійку собівартості електроенергії виробників. Натомість вартість транспортування електроенергії становить 1,03 грн за 1 кВт-год, тоді як середньозважена ціна кіловат-години для побутового сектору становить 1,04 копійки.

“Отже, сумарно доставка коштує 1 грн 03 копійки, а середньозважена ціна одного кВт-год для побутового споживача за останні 2 місяці статистично становить 1 грн 04 копійки. Тобто, по суті, в межах поточної моделі ПСО, за якою “Енергоатом” і “Укргідроенерго” продають електроенергію для “Гарантованого покупця” по 1 копійці, оплачується виключно поставка”, – підсумував Бойко.

Однак уже в грудні, у зв’язку з підвищенням тарифів на передачу електроенергії для НЕК “Укренерго” та операторів системи передачі (ОСР), стає планово збитковою навіть діяльність із транспортування електроенергії населенню.


Від GiraffВід Mediametrics

Мы в соц. сетях