Нелегітимний менеджмент ПАТ “Мотор Січ” захопив контроль над підприємством, тому акціонери скликають загальні збори 31 січня – Дніро News

Нелегітимний менеджмент ПАТ “Мотор Січ” захопив контроль над підприємством, тому акціонери скликають загальні збори 31 січня

Понад 80% акціонерів ПАТ “Мотор Січ” підтримали проведення 31 січня цього року позачергових загальних зборів, на яких планується повернути діяльність підприємства у правове русло, а також запобігти його захопленню нелегітимним менеджментом компанії. Про це у своїй спільній заяві повідомили ініціатори скликання зборів – компанії-акціонери Skyrizon і “МС-4” (група DCH).

“Участь в управлінні акціонерним товариством – невід’ємне і фундаментальне право кожного акціонера, а вищим органом управління будь-яким акціонерним товариством є загальні збори акціонерів. Згідно з чинним українським законодавством усі акціонерні товариства зобов’язані проводити такі збори не рідше 1 разу на рік (ст. 32 Закону України “Про акціонерні товариства” № 514-VI від 16.08.2020). Востаннє збори акціонерів ПАТ “Мотор Січ” скликали майже 4 роки тому – 30 березня 2017 року, що є серйозним порушенням прав власників акцій”, – сказано в повідомленні на сайті компанії.

Автори документа підкреслили, що колегіальним органом, що здійснює захист прав акціонерів, є наглядова рада. Однак наглядова рада ПАТ “Мотор Січ” наразі втратила легітимність, оскільки була обрана ще 30 березня 2017 року і встановлений законодавством трирічний термін її повноважень закінчився ще 30 березня 2020 року. Враховуючи цей факт, зараз наглядова рада підприємства має тільки одне право – скликати загальні збори акціонерів. “Однак незважаючи на багаторазові звернення акціонерів ПАТ “Мотор Січ”, чинна наглядова рада цю функцію не виконує. Такі дії ми розцінюємо як спробу захоплення підприємства і вважаємо за необхідне провести загальні збори акціонерів найближчим часом”, – йдеться в документі.

Skyrizon і “МС-4” також нагадали всім акціонерам, що з документацією щодо позачергових загальних зборів можна ознайомитися на сайті компанії.

Раніше екс-власник ПАТ “Мотор Січ” В’ячеслав Богуслаєв, який за інформацією ЗМІ в 2016 р. продав китайським інвесторам контрольний пакет акцій, що йому належав, опублікував на сайті заводу заяву із звинуваченнями на адресу ініціаторів проведення позачергових зборів акціонерів 31 січня 2021 р. Водночас виконавчий директор Антирейдерського союзу Андрій Семидідько вважає, що дії та публічні висловлювання Богуслаєва спрямовані на те, щоб всупереч закону зберегти за собою контроль над підприємством. Він переконаний, що на “Мотор Січі” реалізована складна схема рейдерського захоплення. “Думаю, багато хто бачив результати журналістського розслідування, згідно з яким Богуслаєв блокує китайським власникам контрольного пакету акцій доступ на підприємство за сприяння правоохоронців, суддів, чиновників — як спочатку за Порошенка, так зараз і за Зеленського. Сліди ведуть у вищі ешелони влади, де впритул не хочуть розуміти, що підприємство, приватизоване в 1998 році, розвивається за законами ринку. В СБУ, яка наклала арешт на акції, але “диверсантів” і “зрадників” у відповідній кримінальній справі не знайшла. В АМКУ, де чинуші бояться надати дозвіл на концентрацію, але не бояться, що потім їх посадять за саботаж. Наявні всі підстави для того, щоб вважати дії влади експропріацією інвестицій, йти в міжнародний арбітраж і вимагати від держави відшкодування $3,5 млрд збиків, що, власне, і зробили китайці”.

Будьте постійно у курсі подій – підписуйтесь на канал «Дніро News» у Google новини та Facebook.ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com