Обіцяна владою ціна 6,99 грн/куб м за газ не врятує українців від підвищення тарифів на тепло і гарячу воду, – експерти – Дніро News

Обіцяна владою ціна 6,99 грн/куб м за газ не врятує українців від підвищення тарифів на тепло і гарячу воду, – експерти

Зниження ціни на газ до 6,99 грн/куб не означає зниження цін на тепло або усунення передумов для зростання тарифів на опалення і гарячу воду в багатоквартирних будинках. У проектах постанов, які розроблялися для мінімізації наслідків різкого підвищення цін на газ для населення, немає ні слова про зміну ціни на газ для тепловиків у бік зниження.

Про це Олена Голубєва пише в статті “Зменшать суму в платіжці за газ на 20 грн – підвищать за опалення на 200 грн. Чому не варто вірити обіцянкам влади про зниження тарифів”з посиланням на директора ExPro Consulting Геннадія Кобаля.

Ціна ,за якою “Нафтогаз” продає газ тепловикам, прив’язана до формули, що враховує зміни ціни на хабі TTF. З урахуванням змін, що відбуваються в листопаді “Нафтогаз” продавав газ тепловикам по 5375,37 грн за 1 тис. куб.м (без урахування ПДВ і витрат на транспортування газу по магістральних і розподільних трубопроводах), в грудні ціна підвищилася до 6103,1 за 1 тис. куб. м. “якщо ціни на європейських хабах не відкотяться і “Нафтогаз” продовжить підвищувати ціни PSO для тепловиків, то значне підвищення тарифів на тепло і гарячу воду українці побачать ще до кінця поточного опалювального сезону”, – говорить Кобаль. За його словами, з урахуванням нинішніх цін PSO тарифи не тепло вже тріщать по швах і не можуть витримувати навантаження ціни на газ, залишаючись на незмінному рівні.

Варто відзначити, що нині підвищувати тарифи на тепло і гарячу воду стало набагато простіше. Якщо раніше для більшості тепловиків тарифи затверджувала НКРЕКП, то в нинішньому році Кабмін ініціював процес передачі повноважень на місця.

“Якщо ми говоримо про середньостатистичну сім’ю, що живе в квартирі, то – так, при ціні 6,99 грн/куб вони заплатять на 10-20 грн менше за газ, який спалюють у своїх конфорках на кухні, але від анонсованого зниження ціни на газ їх платежі за тепло і гарячу воду не зменшаться! Хто врятує їх від страхітливих сум в платіжці за тепло і гарячу воду?”- говорить президент Асоціації “Газові трейдери України” Андрій Мізовець, відзначаючи, що все це стане очевидно, коли прийдуть платіжки за січень і лютий, адже якщо постачальники газу публікують ціни за місяць, що передує місяцю поставки, то постачальники тепла платять за газ фактично заднім числом.

А ті, хто реально виграє від рішення про ціну на газ по 6,99 грн / куб, – так це далеко небідні люди, що живуть в будинках з автономним опаленням, каже Мізовець. “По-моєму, це дуже далеко від щирої турботи про населення. Безумовно, в будинках з автономним опаленням проживають і бідні люди, в тому числі пенсіонери, але тут вже турбота держави – забезпечити надійний соціальний захист, якщо доходи цих людей не дозволяють їм розраховуватися за обігрів свого приміщення, вони повинні отримувати субсидії”, – підкреслив він.

Будьте постійно у курсі подій – підписуйтесь на канал «Дніро News» у Google новини та Facebook.ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com