Податкова почне перевіряти і штрафувати ФОПів – Дніро News

Податкова почне перевіряти і штрафувати ФОПів

За час карантину багато фізосіб-підприємців (ФОП) отримали повідомлення про штрафи через прострочення податкової сплати. Нараховані вони за різними податками: єдиний податок, ЄСВ тощо. Однак за законом цього не мало статися, адже прострочення під час карантину не карається.

Cправа в т.зв. “незастосованій штрафній санкції”, яку податківці почали застосовувати до ФОПів. “Якщо ви не сплатили податок під час карантину, штрафи не нараховувалися, а зараз їх вирішили показати”, – зазначає видання.

Що робити зі штрафом?
Податківці мають списати штрафи за прострочення до карантину. До цього їх зобов’язує Податковий кодекс.

За ним, за порушення податкового законодавства в період карантину, встановленого Кабміном, штрафи не застосовуються, а пеня не нараховується. “А вже нараховану податкову має списувати”, – підкреслює видання.

Для цього можна відправити до своєї місцевої податкової листа наведеного нижче зразка. Увага:

ГУ ДПС Львівської області слід замінити на назву своєї податкової;

замість 1889,2 грн пені слід прописати суму, зазначену в особистому кабінеті платника податків.

ФОПи через місяць будуть зобов’язані видавати чеки
Із 1 січня 2022-го ФОПи будуть зобов’язані встановити реєстратори розрахункових операцій (РРО) та видавати своїм клієнтам чеки. Перевірки почнуть проводити лише після закінчення карантину.

Нововведення пов’язане з тим, що частина українських ФОПів вже давно перевищила ліміти єдиного податку і має перебувати на загальній системі оподаткування. Така система створена виключно для малого бізнесу, проте деякі підприємці використовують її для мінімізації податків.

Фактично такі бізнесмени дурять державу, позбавляючи бюджет мільярдів гривень. А це, зокрема, гроші на зарплати медикам, оборону, пенсії.

Закони щодо застосування касових апаратів у сферах торгівлі, харчування та послуг, а також щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі були підписані президентом України Володимиром Зеленським ще 17 жовтня 2019 року. Ці закони запроваджують обов’язкове використання РРО фізичними особами-підприємцями, які працюють у сфері торгівлі та харчування, починаючи з 1 січня 2022 року (з урахуванням мораторію).

Однак у листопаді 2020 року депутати хотіли відкласти введення в Україні обов’язкових касових апаратів для ФОПів. Зазначали, що через пандемію малий та середній бізнес страждає. Але карантин не дає права ухилятись від податків.

При цьому у Верховній Раді запропонували знову переписати правила. “Слуги народу” внесли законопроект №5866, яким пропонується все ж таки скасувати обов’язкове застосування РРО з 1 січня 2022 року.

Будьте постійно у курсі подій – підписуйтесь на канал «Дніро News» у Google новини та Facebook.ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com