Погодні умови в Україні сприяють росту і розвитку озимих | Дніро News

Погодні умови в Україні сприяють росту і розвитку озимих

Агрометеорологічні умови в Україні для росту і розвитку озимих культур протягом першої декади листопада були цілком сприятливими, внаслідок переважно хмарної погоди не відбувалося значного зниження нічних температур.

«Рівень середньої за декаду температури повітря виявився істотно вище біологічного „нуля“ озимих культур, кількість та інтенсивність заморозків були незначними. Такі погодні складові суттєво продовжили осінній період вегетації за сприятливих умов зволоження ґрунту», — йдеться в повідомленні.

В Укргідрометеоцентрі підкреслили, що враховуючи велику кількість пізніх посівів, це був надзвичайно сприятливий фактор для поліпшення фазового розвитку посівів.

«На багатьох площах почалося масове кущіння рослин і утворення вузлових коренів. Складалися сприятливі умови для формування повноцінної кореневої системи озимих культур», — зауважили експерти.

Станом на 10 листопада більшість посівів досягла оптимальної для перезимівлі фази кущіння, що близько до середніх багаторічних показників. «Дещо повільніший розвиток спостерігався в західних областях України і в крайніх північно-східних районах східних областей, де було зниження нічних температур повітря до-1−3°С. У східних областях в останні дні декади середні добові температури були нижче +3−5°С, відзначалося припинення росту рослин», — підсумували метеорологи.
Від Giraff


Від NovostimiraВід Mediametrics

Мы в соц. сетях