Росія поновила закачку газу в обхід України: що стало з цінами – Дніро News

Росія поновила закачку газу в обхід України: що стало з цінами

Транспортування газу з Росії в Німеччину газопроводом “Ямал – Європа” відновили сьогодні, 4 листопада, майже через тиждень після його призупинення. Ціна газу в єврорегіоні практично відразу впала нижче ніж $900 за 1 тис. куб. м. Водночас у “Газпромі” запевняють, що їхні дії на вартість ніяк не впливають і їхньої провини в енергокризі, яка трапилося, немає.

“Ямал – Європа” – газопровід, введений у дію з метою обходу України, він проходить територією РФ, Білорусі, Польщі та Німеччини. Постачання газу по ньому припинилося 30 жовтня, але сьогодні було відновлене, свідчать дані GASCADE.

Газ у Європі відразу впав у ціні. Нині вартість 1 тис. куб. м становить $897, або 73,79 євро за мВт-год, випливає з даних біржі ICE.

Що кажуть у “Газпромі”?
Представники російського концерну, незважаючи на всі об’єктивні факти, своєї провини не визнають. “Дивно чути звинувачення, що дії “Газпрому” призвели до зростання цін на газ у Європі”, – цитує генеральну директорку “Газпром експорту” Олену Бурмістрову “ТАСС”.

За її словами, у компанії не зацікавлені ні в рекордно низьких, ні в рекордно високих цінах на газ у регіоні. “Останні ведуть до деградації попиту в Європі, що суперечить нашим інтересам як виробника та постачальника. Ми хочемо бачити збалансований та передбачуваний ринок, де ми та наші клієнти можемо успішно розвивати наш бізнес”, – додала вона.

Хоча про вплив, шантаж і маніпуляції з боку “Газпрому” говорять уже не тільки в США, Україні та Польщі. У Єврокомісії стверджують, що винуватцем ситуації є саме концерн із РФ. Понад 40 євродепутатів звинуватили російську компанію у маніпуляціях.

Ще в середу, 3 листопада, ціна газу в Європі різко зросла через те, що російський концерн “Газпром” відмовився бронювати додаткові транзитні потужності через Україну на перший квартал 2022 року. Під час торгів вона злетіла понад $955 за 1 тисячу куб. м.

Будьте постійно у курсі подій – підписуйтесь на канал «Дніро News» у Google новини та Facebook.ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com