Служба безпеки України припинила спробу розкрадання в ОГХК новим менеджментом на 6 млн дол., – ЗМІ – Дніро News

Служба безпеки України припинила спробу розкрадання в ОГХК новим менеджментом на 6 млн дол., – ЗМІ

Служба безпеки України припинила спробу відвантаження менеджментом Об’єднаної гірничо-хімічної компанії продукції Вільногірського гірничо-металургійного комбінату без оплати на адресу компанії IMMCO.

Про це повідомив виданню “Мінпром” один з топ-менеджерів ОГХК, передає УНІАН. 

“Обшуки в офісі проводила Служба безпеки України. Привід – спроба вивезення Вільногірським ГМК 5700 т рутилу без оплати на адресу компанії IMMCO. Оплата за товар так і не надійшла на рахунки ОГХК”, – повідомив він. 

За його словами, силовики підозрюють менеджмент у змові з власником покупця – Віталієм Кучуком і його партнером Романом Карпенком і нанесенні збитків державній компанії на суму 6 млн доларів.

Джерело надало в розпорядження ЗМІ копію контракту, за яким проводяться слідчі дії співробітниками СБУ, а також документ, що підтверджує прострочення по оплаті відвантажених партій. 

Контракт з Сінгапурською IMMCO Trade PTE. LTD від 29 жовтня, яку ЗМІ пов’язують з Кучуком і Романом Карпенком, підписав т. в. о. голови правління Артур Сомов. 

Згідно з доповненням до контракту, компанія повинна була викупити на Вільногірському ГМК, на умовах FCA 5700 т рутилового концентрату на суму 6,099 млн доларів, тобто – по 1070 доларів за т з відстрочкою платежу в 30 днів від відправки останнього вагона з рутилом з ж/д станції Вільногірськ. 

Ринкова вартість продукції на FCA в Україні на момент укладення контракту становила не менше 1250 доларів за т. 

Згідно звітності Вільногірського ГМК, наданої менеджером ОГХК, остання партія рутилу за контрактом з IMMCO пішла 14 грудня. З урахуванням відстрочки платежу, ОГХК повинна була отримати повну оплату за контрактом 13 січня. Але на дату обшуку з 6 млн доларів на рахунки держкомпанії надійшло тільки 434 тис. доларів ще 22 листопада 2020. 

Менеджменту ОГХК в особі Артура Сомова і Тетяни Гогенко можуть бути пред’явлені звинувачення в організації корупційних схем в компанії по виведенню коштів з Кучуком-Карпенко, вважає менеджер ОГХК.

Як повідомлялося, 13 січня, прес-служба ОГХК підтвердила факт обшуку в офісі компанії в Києві і на Вільногірському ГМК, пояснюючи ці дії спробами зірвати приватизацію компанії в 1 кварталі 2021. 

На даний момент СБУ розслідує постачання продукції ОГХК в окупований Крим в рамках кримінального провадження від 06.07.2020.

За даними системи стеження за судами АІС, ОГХК відновило поставки ільменіту в окупований Крим за контрактом з Belanto, підписаним Сомовим. 

Після цього, топ-менеджмент держкомпанії спробував зняти з себе відповідальність за постачання української сировини до анексованого Криму.

Будьте постійно у курсі подій – підписуйтесь на канал «Дніро News» у Google новини та Facebook.ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com