Цукор зросте у ціні – Дніро News

Цукор зросте у ціні

Незважаючи на значне подорожчання цукру в Україні на початку 2021-го, ціни наразі стабілізувалися. У країні стартував збір цукрових буряків і через високу врожайність кілограм коштує на 10% дешевше, ніж у серпні. Але прогнозувати ціну до кінця року дуже складно через подорожчання газу.

Вартість газу закладається в собівартість товару і зростає. Наприклад, якщо в минулому році вона становила 40%, то в 2021 році дійшла до 70-80%.

Крім цього, збільшилася кількість заводів з виробництва цукру. Так, якщо в 2020 році працювало 15 підприємств, то в 2021-му вже 20.

“Наразі складно робити прогнози, якою буде ціна на цукор в Україні в кінці року, тому що вартість газу вже виросла в рази. Якщо в минулому році ціна на газ становила 7-8 грн, то в цьому році за куб платять уже 28 грн”, – заявив експерт “Укрцукор” Назар Михайловин.

Також варто зазначити, що при високому рівні врожайності є можливість збільшити експорт. Однак з приходом пандемії COVID-19 велику частину українського ринку експорту зайняла РФ.

Проблема полягає в складнощах з логістикою України, тому державам легше і дешевше купувати продукт у Росії. Щоб покращити ситуацію щодо експорту, уряду потрібно впроваджувати дотації на вивезення цукру. Так резюмували в компанії “Укрцукор”.

Нагадаємо, ключова причина подорожчання – дефіцит, що виник на ринку цукру в 2021-му. Це сталося через скорочення обсягів виробництва на 34%.

Будьте постійно у курсі подій – підписуйтесь на канал «Дніро News» у Google новини та Facebook.ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com