Уряд хоче спростити іпотеку для українців – Дніро News

Уряд хоче спростити іпотеку для українців

Міністерство фінансів створює українську фінансово-житлову компанію, яка буде компенсувати відсоткові ставки за державними лізингом та іпотекою.

Про це розповів міністр фінансів Сергій Марченко.

Як працюватиме нова структура? За його словами, у відомстві зараз працюють над створенням української фінансово-житлової компанії при Міністерстві фінансів, діяльність якої буде спрямована саме на компенсацію відсоткових ставок: окремо на програму рефінансового лізингу, окремо на програму іпотечного кредитування.

«Наша ціль, яку перед нами поставив президент, — до кінця цього року вийти на 3−5 тисяч іпотечних кредитів, на наступний рік — в середньому цю цифру також підтримувати», — пояснив очільник Мінфіну.

За його словами, на створення такої компанії в бюджеті передбачено 20 млрд гривень.

Також він нагадав, для кого передбачені державні програми лізингу та іпотеки.

«Фінансовий лізинг 5%, іпотека — 7%. Фінансовий лізинг — фокус буде на такі незахищені категорії: внутрішньо переміщені особи, ветерани АТО, бюджетна сфера, освітяни, медики. Тобто це буде дуже широка фокусна програма. А іпотека буде доступною для всіх», — пояснив Марченко.

При цьому він підкреслив, що кредитом можуть скористатися ті, хто буде спроможний його обслуговувати.

«Не йде мова про те, що ви прийшли в банк — ви не працюєте і хочете отримати іпотечний кредит. Ви маєте довести, що ви спроможні його обслуговувати. Це банк несе ризики — держава тільки компенсує відсотки», — підсумував міністр.ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Giraff


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com