Уряд визначатиме “мінімалку” по-новому – Дніро News

Уряд визначатиме “мінімалку” по-новому

Кабінет Міністрів у середу, 18 серпня, погодив законопроєкт про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо оплати праці. Документом, серед іншого, вдосконалюється порядок обчислення мінімальної заробітної плати.

Про це стало відомо під час онлайн-трансляції урядового засідання в YouTube. Документ розроблений Міністерством економіки з посилення гарантій мінімальної зарплати в Україні і подальшої дерегуляції трудових відносин.

Зокрема, проєктом закону вносяться зміни до закону «Про оплату праці», якими передбачено не включати в розмір мінімальної заробітної плати такі складові:

доплати за роботу зі шкідливими і небезпечними умовами праці, з особливими природними географічними і геологічними умовами, а також в умовах підвищеного ризику для здоров’я;
доплати за суміщення професій (посад), виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника;
суми підвищення оплати праці за роботу в нічний час, роз’їзний характер робіт;
оплату роботи в надурочний час;
оплату за залучення до роботи у вихідні, святкові та неробочі дні;
премії до святкових та ювілейних дат;
суми індексації заробітної плати;
суми компенсації втрати частини доходів у зв’язку з порушенням термінів виплати заробітної плати.
На думку авторів законопроєкту, виключення з «мінімалки» перерахованих складових дозволить підвищити загальний розмір заробітної плати працівника, особливо тих, які зайняті на важких роботах, роботах зі шкідливими і небезпечними умовами праці, умовами підвищеного ризику для життя і здоров’я і в несприятливих умовах.

Крім того, проєктом документа встановлюються умови для визначення розміру мінімальної заробітної плати. Зокрема, «мінімалка» повинна визначатися з урахуванням:

потреб працівників та їхніх сімей;
загального рівня середньої заробітної плати загалом по Україні;
розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
прогнозного індексу споживчих цін на період, на який встановлюється розмір мінімальної заробітної плати;
рівня зайнятості, продуктивності праці, збалансованості та обґрунтованості державного бюджету;
рівня податків, обов’язкових зборів і внесків.
Також законопроєктом регулюється питання визначення на рівні угод і колективних договорів переліку важких робіт і робіт зі шкідливими і небезпечними умовами праці та в умовах підвищеного ризику для життя і здоров’я, які передбачають оплату в підвищеному розмірі. Таким чином пропонується дерегулювати трудові відносини і посилити колективно-договірні механізми оплати праці для окремих категорій громадян.ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Giraff


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com