В Україні ростуть ціни на сир: вітчизняний продукт витісняється імпортним з усіх прилавків – Дніро News

В Україні ростуть ціни на сир: вітчизняний продукт витісняється імпортним з усіх прилавків

В Україні стрімко зростають ціни на сир. Вже в поточному місяці деякі оператори ринку  мають намір підвищити ціни на цей продукт ще на 5%. Таким чином, вже незабаром може так статись, що вітчизняну продукцію повністю витіснять з українських прилавків дешевші закордонні сири.

Ціни на молоко, а відтак і на всю молочну продукцію зростають в усьому світі. І Україна в цьому процесі не становить винятку, адже ми інтегровані у світовий ринок. Однак у нас зростання цін на “молочку” значно випереджає темпи росту цін на аналогічні товари за кордоном.

Тому в наших магазинах стало з’являтись більше імпортних сирів, зокрема польського. А нашого продукту стає дедалі менше.

“Вартість українського сиру практично завжди була вище світової. Але тепер наш сир вже відчутно дорожчий, ніж у наших сусідів білорусів, і ціни впритул наблизилися до рівня Росії, куди колись постачали величезні обсяги українського товару”, – зазначають фахівці молочної галузі.

Не піднімати ціни на готову продукцію – означає втратити виробництво, адже тоді його рентабельність буде від’ємною, кажуть сировари. Тому вони змушені піднімати ціни на сир. Адже зростає вартість енергоносіїв та сировини. Отже й вартість виробленого продукту не може залишатись незмінною.

В Україні ростуть ціни на сир: вітчизняний продукт витісняється імпортним з усіх прилавків

Але в такій ситуації споживач схиляється до купівлі дешевшого продукту. Дарма, що в нього трохи не такий смак і хімічний склад накульгує. Зараз у людей не такі статки, щоби перебирати харчами – в буквальному сенсі. Таким чином, український споживач звикає, наприклад, до польських сирів, до їхнього смаку. І навіть, якщо з якогось дива собівартість українського продукту раптом стала би меншою, а з нею впали б і ціни на сир, відучити споживача від закордонного сиру вже було би непросто.

“І якщо в майбутньому ціни навіть вирівняються, то багато хто буде вже робити вибір на користь іноземного продукту. Загалом, шансів швидко відновити виробництво буде зовсім мало, навіть якщо раптом українське молоко стане дешевим, а ціни на газ впадуть у рази”, – кажуть експерти.

Вже  у поточному місяці, в жовтні, оператори ринку мають намір підняти ціни на сир ще на 5%. Таким чином, у продажу найдешевший сир буде вартувати від 220 гривень за кілограм. Звісно, що купити продукт за таку ціну зможуть далеко не всі. Не дивно, що цьогоріч у серпні випуск сичужного сиру скоротився в Україні порівняно із серпнем 2020 на 18%, а у вересні і жовтні – падіння обсягів виробництва буде ще відчутнішим.

Таким чином, вже за рік-два з прилавків українських магазинів може остаточно щезнути український сир. Натомість його повність замінять імпортним продуктом.

Будьте постійно у курсі подій – підписуйтесь на канал «Дніро News» у Google новини та Facebook.ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com