Як залишити ФОП “без штанів” — Кабмін схвалив автоматизоване блокування будь-яких рахунків за борги – Дніро News

Як залишити ФОП “без штанів” — Кабмін схвалив автоматизоване блокування будь-яких рахунків за борги

КМУ на засіданні 27 травня схвалив підготований Мін’юстом законопроект “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо примусового виконання судових рішень та рішень інших органів”. Зауважимо, що повідомлень про таку ініціативу не було на сайтах КМУ чи Мін’юсту, відповідний законопроект не зареєстровано ще у ВРУ.

Законопроект пропонує автоматизувати арешт коштів на рахунках – він стане можливий у будь-якому виконавчому провадженні. У теперішній час це застосовується лише в рамках виконавчого провадження зі стягнення аліментів. Виконавець буде виносити постанову про арешт через автоматизовану систему виконавчого провадження, звідки ця інформація потраплятиме до банку, який і виконуватиме блокування рахунків боржника.

Окремі експерти вже висловили побоювання, що подібна автоматизованість може боляче вдарити по тим фізичним особам чи підприємцям, які усі кошти тримають на банківських рахунках. Додамо від себе, що особливо це буде відчутно, якщо автоматизована система виконавчого провадження не буде збалансована механізмом швидкого зняття арешту з рахунку, якщо для нього не було законних підстав. Тим більше, що боржник може й не знати про виникнення незначного боргу, якщо його не було повідомлено належним чином, приміром, про певний штраф, накладений якимсь органом влади. Тоді навіть невелика заборгованість стане причиною блокування значних сум на рахунках, в результаті чого буде поставлено під удар підприємницьку діяльність ФОП чи навіть нормальну життєдіяьність фізичної особи.

Варто зауважити, що у лютому цього року Мін’юст повідомляв, що система автоматизованого арешту коштів вже діє у Приватбанку, на черзі – ще біля двох десятків банківських установ. Щоправда, тоді у відомстві нарікали, що винесену постанову виконавець спрямовує до банківської установи простим поштовим відправленням. Тож часом постанова може містити помилки або взагалі “загубитися” і не надійти до банківської установи, а боржники тим часом виводять кошти з рахунків. Крім того іноді банки за змовою з боржником відмовляють у накладенні арешту з формальних підстав і повертають постанову про арешт коштів без виконання. Якщо ж орієнтуватися на інформацію про схвалений Кабміном 27 травня законопроект, то таких ситуацій з набранням чинності відповідним Законом вже не буде: банки отримуватимуть повідомлення від виконавців оперативно і не менш оперативно повинні будуть їх виконувати.

Будьте постійно у курсі подій – підписуйтесь на канал «Дніро News» у Google новини та Facebook.ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com