Як зменшити платіжку за опалення до 50% – Дніро News

Як зменшити платіжку за опалення до 50%

В Україні платіжки за опалення можна істотно зменшити, провівши комплексну енергетичну модернізацію багатоквартирних будинків.

Про це заявив виконувач обов’язків голови Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк.

Однак, за словами експерта, реалізація комплексного пакету вимагає від року до двох років активних робіт.

«Легкий пакет — це модернізація інженерних мереж і внутрішньобудинкових мереж: його можуть пройти за рік кілька тисяч будинків. А якщо говорити про комплексну термомодернізацію, я думаю, що ресурсів в країні на перший рік впровадження такої широкомасштабної програми не вистачить більш ніж на тисячу будинків», — вважає Фаренюк.

За його словами, після проведення комплексної енергетичної модернізації багатоквартирного будинку платіжки за опалення зменшуються майже в два рази. Модернізація ж за полегшеним варіантом приносить від 20% до 30% економії енергоресурсів.

«Роботи дуже багато. Вона не може завершиться за один, три, п’ять років. Потрібно мінімум 20−30 років для того, щоб модернізувати весь житловий фонд, якщо рухатися темпами три відсотки від загальної кількості будинків на рік», — сказав керівник Фонду енергоефективності України.

Підвищення енергоефективності. Програма «Енергобудинок» пропонує два пакети заходів з підвищення енергоефективності.

Пакет «легкий» передбачає проєкти вартістю в середньому 1,7 мільйона гривень, з яких 40 відсотків компенсується Фондом. Обов’язковими пунктами такої модернізації є встановлення в будинках лічильників та індивідуального теплового пункту, а також утеплення труб.

Пакет «комплексний», крім обов’язкових заходів з «легкого» пакету, передбачає повне утеплення будівель: теплоізоляцію стін, покрівлі та підвалів. Середня вартість такого комплексного пакету становить десять мільйонів гривень.

Будьте постійно у курсі подій – підписуйтесь на канал «Дніро News» у Google новини та Facebook.ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com