Порошенко пропонує перенести День Конституції на 5 квітня | Дніро News

Порошенко пропонує перенести День Конституції на 5 квітня

П’ятий президент України Петро Порошенко вимагає від влади неухильно дотримуватися Конституції – особливо в частині прав і свобод, руху до ЄС і НАТО і пропонує перенести державне свято на 5 квітня.

Про це повідомляє прес-служба партії “Європейська Солідарність”.

“Майже півтора роки тому за ініціативою нашої команди в Конституції з’явилася нова норма – про європейську ідентичність українського народу та незворотність європейського та євроатлантичного курсу України. Основний закон прямим текстом зобов’язує владу забезпечити членство України в Європейському Союзі та НАТО”, – заявив Порошенко.

За його словами, не всі тоді розуміли необхідність фіксації в Конституції стратегічного курсу України. Та життя показало, що наявність такого якоря є дуже важливою, особливо, коли до влади прийшли люди, чия картина світу описується словосполученням “какая разница?”

“Саме цей якір застрахував нас від зміни курсу простим рішенням монобільшості та ОПЗЖ. Спільне завдання проєвропейської частини українського суспільства – не допустити омертвіння відповідних статей Конституції, виконувати їх та забезпечити реальний рух України до Євросоюзу і НАТО. Більшість українських громадян підтримують членство України в цих двох найпотужніших міжнародних союзах. Саме там – надійні гарантії безпеки, добробуту, миру і державної незалежності України”, – наголосив екс-президент.

Також Порошенко нагадав, що Україна – європейська країна з давніми демократичними традиціями.

“Маємо пишатися тим, що одна з перших конституцій у світі — це Договори і Постановлення Прав і вольностей Війська Запорозького, які Пилип Орлик підписав 310 років тому. Можливо, настав час перенести День Конституції на 5 квітня?  Наші сусіди поляки святкують свій День конституції 3 травня – на честь конституції Речі Посполитої, ухваленої 1791 року”, – запропонував він.

“Вітаю усіх українців з Днем Конституції! Слава Україні!”, – підсумував Петро Порошенко.Від GiraffВід Mediametrics

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com