Православна церква України – питання національної безпеки - Дніро News

Православна церква України – питання національної безпеки

Корупція, суди, самоврядування, бізнес-клімат, культура, освіта, охорона здоров’я і ще безліч різних першочергових завдань країни поступаються пріоритетністю трьом напрямкам: армія, мова, віра. В цьому переконаний Юрій Макаров.

Стосовно армії особливих доказів не треба, бо це показали останні події на Південному Кавказі, зазначає автор. Мотивація, підготовка та новітнє оснащення війська роблять націю непереможною, додає він. Мова так само є вирішальним фактором виживання країни й держави, а от із вірою суттєво складніше, визнає дописувач.

«Без віри будь-яка спільнота приречена на розпад або занепад. Проте віра – надто абстрактна категорія, щоби стати частиною політичної програми». Тому автор статті уточнює, що йдеться про релігію, а враховуючи конкретні історичні обставини, про одну конкретну церкву – Православну церкву України.

«Сучасний українець, якщо він справді цікавиться своїм минулим і хоче його актуалізувати в сьогоденні, так чи так приречений мати перед собою цей ментальний орієнтир, навіть якщо він сам є свідомим атеїстом або агностиком», – наголошує дописувач.

Він нагадує, що тривалий час «єдиною православною церквою на території України було специфічне політико-релігійне утворення, а по суті філія комуністичних партійних органів та радянських спецслужб із центром у Москві».

За часів незалежності так звана «УПЦ» також почасти продовжувала виконувати завдання своїх імперських патронів, йдеться далі в статті. З огляду на це, пише автор далі, зусилля держави з відновлення Київського престолу, відродження Православної церкви України, а по тому її всебічна підтримка не є ані порушенням Конституції, ані зловживанням. «Це – обов’язок кожної нової влади, незалежно від індивідуальних стосунків із релігією того чи іншого лідера або чиновника. Збереження церкви – це збереження ідентичності, це збереження України».

Російська православна церква – один з важелів Кремля у гібридній війні проти України, відтак, як наголошує дописувач «Українського тижня» Ростислав Павленко, допомога українським православним у постанні об’єднаної церкви, визнання світовим православ’ям і надання їй незалежності (автокефалії) – це справа не лише духовного розвитку, а й національної безпеки.

Якщо не чинити штучних перепон, процес об’єднання церков триватиме невідворотно, розвіюючи міфи, які поширюють прибічники «російського православ’я», переконує дописувач. Він нагадує, що спочатку були спростовані прогнози про те, що «томос не дадуть». Потім – про те, що він начебто якийсь «не такий», як у інших церков. Проте, як наголошує автор, томос писався на основі грамот, подібних до тих, які були видані іншим церквам, і з урахуванням практики їхнього життя. А найголовніше – томос прямо і однозначно визначає ПЦУ як незалежну самостійну церкву, додає Павленко.

«Об’єднанню українських православних не заважає жодна об’єктивна обставина. Якщо цьому не перешкоджатимуть – ані ззовні, з Росії, ані зсередини, – це зрештою станеться», – автор наголошує в статті «Два роки викликів і зростання».

В цьому ж числі «Український тиждень» друкує інтерв’ю з митрополитом Київським і всієї України Епіфанієм. Предстоятель ПЦУ зазначає, що «центральна влада нам не заважає, і це вже дуже добре… Рівне ставлення цілковито нас влаштовує, хоча питання національної безпеки у випадку релігійного впливу країни-агресора все одно залишається. І як показує ситуація в Криму й на Донбасі, це далеко не другорядне питання».ВІД OBLIVKIВІД LUCKYADS


Від Giraff


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com