Адреналін своїм коштом – Дніро News

Адреналін своїм коштом

Активний туризм в Україні стає модним захопленням. Але відповідний сегмент все ще залишається «диким»: не вистачає кваліфікованих фахівців і правил гри. У Європі активний туризм став масово розвиватися наприкінці 1980-х. В СРСР, мабуть, навіть раніше – досить згадати масове захоплення шістдесятників альпінізмом, байдарками тощо.

Сьогодні в Україні активний відпочинок популярний серед вузького кола клієнтів. Так, за останні десять років сегмент показав зростання в десять разів. Але, якщо раніше мова йшла про десяту частку відсотка, то зараз він займає близько одного відсотка ринку турпослуг. В середньому за рік до одного туристичного агентства звертаються до півтори тисячі осіб.

За оцінками учасників ринку, подібні послуги надають близько двох десятків компаній, причому тільки чотири-п’ять з них є спеціалізованими. Крім того, існують аматорські та спортивні клуби. Як правило, вони збирають гроші, не маючи взагалі ніяких дозвільних документів. Податків не платять. У кращому випадку у них є фахівці з походів в гори й провідники.

Корпорація екстремалів

Багато туроператорів замовляють екстремальні тури на агентських умовах у спеціалізованих компаній. Тому точно оцінити обсяг цього ринку важко. За грубими підрахунками, він становить від 1,5 до 3 млн доларів в рік (при цьому щорічний оборот вітчизняного турринку експерти оцінюють приблизно в 1,5 млрд доларів).

Сказати, скільки фірма заробила на походах в гори або рафтингу, складно, оскільки окрема статистика в цьому випадку не ведеться. Доходи від такої діяльності не дуже високі, бо багато легальних турфірм, які займаються організацією активного відпочинку, переходять в сегмент корпоративів. Основні замовники активних турів – це менеджери середньої ланки, а після кризи їх стало менше, доходи у них знизилися.

В останні роки на корпоративних клієнтів припадає близько 80% всіх замовлень активних турів і сім-вісім відсотків від загального числа корпоративних замовлень. В основному клієнти замовляють рафтинг з пікніком, просять організувати пейнтбол, волейбол або тир. Також популярні легке скелелазіння, спортивні квести, тімбілдінг на воді й на суші. Корпоративники часто відправляються на Південний Буг (там є помірно-екстремальна ділянка річки, де можна досить безпечно отримати дозу адреналіну), під Києвом – Десну.

Але і корпоративні клієнти в кризу навчилися економити. Наприклад, багато компаній самостійно готують обіди, маринують і смажать м’ясо. В середньому корпоративний тур триває один-два дня, тоді як звичайні туристи вважають за краще двох-, трьох- або п’ятиденні тури.

Будьте постійно у курсі подій – підписуйтесь на канал «Дніро News» у Google новини та Facebook.ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com