Банківські рахунки відкриватимуть за оновленою процедурою - Дніро News

Банківські рахунки відкриватимуть за оновленою процедурою

Нацбанк урегулював низку питань, пов’язаних із порядком відкриття та закриття рахунків клієнтів банків, а також залученням банками вкладів (депозитів) на рахунки вкладників.

Відповідні норми містить постанова Правління НБУ від 3 вересня 2020 року № 129 “Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України”, яка набрала чинності з 4 вересня 2020 року (норми щодо виключення порядку відкриття і закриття банками рахунків виборчих фондів – з 5 вересня 2020 року).

З повним текстом зазначеної постанови зручно ознайомитися в модулі “Законодавство”ІПС ЛІГА:ЗАКОН, замовивши тестовий доступ до систем.

Урахувавши вимоги оновленого законодавства з фінансового моніторингу, Нацбанк:

– передбачив можливість віддаленого встановлення ділових відносин між банком і клієнтом з дотриманням вимог, встановлених нормативно-правовим актом НБУ з питань фінансового моніторингу;

– надав банкам право закривати поточні рахунки клієнта за наявності підстав, передбачених законодавством з питань фінансового моніторингу;

– заборонив банкам закривати поточні рахунки клієнтів у разі, якщо грошові кошти, що знаходяться на рахунку клієнта, заморожені (зупинені) відповідно до законодавства з питань фінансового моніторингу.

Крім того, регулятор встановив порядок:

– відкриття та закриття рахунків інвесторів – юросіб-резидентів за угодами про розподіл продукції;

– залучення банками вкладів (депозитів) від фізосіб-підприємців, юросіб-нерезидентів, представництв юросіб-нерезидентів в Україні (включно з інвесторами за угодою про розподіл продукції на території України) та здійснення операцій за ними;

– випуску та погашення ощадних (депозитних) сертифікатів, номінованих у банківських металах.

Також Нацбанк:

– скасував вимогу про необхідність подання до банку фізособою, яка провадить незалежну професійну діяльність, копії документа, що підтверджує взяття її на облік відповідним контролюючим органом. Банки самостійно отримуватимуть такі відомості з даних, що оприлюднені на офіційному веб-сайті Державної податкової служби;

– дозволив фізичним особам підписувати договори цифровим власноручним підписом;

– зобов’язав інвесторів (фізичних і юридичних осіб, банки) та номінальних утримувачів подавати до банку копію документа про їх взяття на облік у контролюючому органі.

Визначено, що розпорядження рахунками фізичних осіб, фізичних осіб – підприємців та фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, здійснюється за розпорядженням власника або за його дорученням на підставі довіреності (копії довіреності), засвідченої нотаріально, а у випадках, визначених законодавством, – іншими уповноваженими на це особами. Довіреність може бути засвідчена уповноваженим працівником банку, якщо вона складається в банку (у присутності власника рахунку та довірених осіб). Така довіреність додаткового засвідчення не потребує.

Довіреність, засвідчена уповноваженим працівником банку, може містити право довірених осіб відкривати/розпоряджатися/закривати рахунки клієнта у цьому банку.

Під час здійснення операцій за рахунками фізичних осіб, фізичних осіб – підприємців та фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, використовується зразок підпису власника рахунку / довіреної особи, зазначений у договорі банківського рахунку / довіреності або в іншому документі, визначеному внутрішніми положеннями банку.

Перевірити банк, з яким ви маєте намір співпрацювати, можна за допомогою сервісу CONTR AGENT від ЛІГА:ЗАКОН. Ви можете перевірити благонадійність банку, який вас цікавить, прямо зараз, оформивши заявку на тестовий доступ до сервісу.


Від Giraff


Від Banganet


Від Smi.biz


Від Mediametrics

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com