Більше гасел, менше справи: Як минула сесія Запорізької міськради – Дніро News

Більше гасел, менше справи: Як минула сесія Запорізької міськради

Двадцять друга сесія Запорізької міськради, на відміну від попередньої, затягнулася майже до півночі. Депутати багато сперечалися через дрібниці, рекламували свої партії та “проштовхували” явно недопрацьовані проекти.

Перед початком сесії біля будівлі міськради зібралися кілька десятків пенсіонерів із плакатами і прапорами “Руху нових сил” та “Партії пенсіонерів України”. Вони протестували проти високих тарифів на обслуговування будинків та закликали міського голову вплинути на керуючі компанії.

У світлі початку опалювального сезону (про який окремо виступив Володимир Буряк) тема комунальних тарифів стала лейтмотивом і депутатських виступів у сесійній залі. Представники різних фракцій по черзі брали слово, піднімаючи місцеві та всеукраїнські теми, з різних приводів розкидаючись словом “геноцид”, неодмінно знаходячи винуватих та рекламуючи свою політсилу. “Самопоміч”, наприклад, вкотре “проїхалася” по “опоблоківцям” на ту ж саму тему обслуговування будинків, ті, у свою чергу, розкритикували центральну владу за освітню та медичну реформи. Промови в такому ключі лунали аж до обідньої перерви.

О 16-й депутати повернулися на місця й нарешті почали розгляд порядку денного. Але щоразу “буксували” та чіплялися за дрібниці – наприклад, сперечалися чи переносити низку питань на початок, хоча принципового значення це не мало. Ще годину депутати зачитували політичні звернення до державної влади. “Грошові” питання (кошти на канал Z, диспетчеризацію ліфтів, снігоприбиральне обладнання та новорічну ялинку) розглядалися швидко й часто без обговорень. Натомість ще одну годину депутати Олег Корольов і Юрій Орєшкін, а також заступник мера Валерій Еделєв витратили на суперечки навколо доволі формального питання центрів надання адміністративних послуг.

Два проекти мали сприяти майбутньому розквіту туризму в Запоріжжі. Перший стосувався створення туристичного інформаційного центру, другий – реставрації фасадів історичних будинків. З тим, що ідеї непогані, погодилися всі. А от підготовлені проекти депутати з демократичних фракцій просто “розтрощили”. У випадку з програмою реставрації лунали нарікання щодо відсутності конкретики: скільки фасадів треба ремонтувати, з яких будинків починати, і, врешті решт, де брати кошти. Депутат Володимир Москаленко назвав зміст документу “першотравневими гаслами”. З туристичним центром вийшло ще цікавіше: згідно запропонованого проекту статуту, комунальна установа чомусь може, окрім надання інформації гостям міста, здавати в оренду приміщення та місця для паркування, організовувати театральні вистави, виконувати будівельні роботи і т.д. Аргументація доповідачів по проектах (заступників мера Анатолія Пустоварова та Олексія Бородая) здебільшого полягала в тому, що головне – проголосувати, а “відшліфувати” ці деталі можна й потім. Незважаючи на явну “сирість” обох проектів, їх таки ухвалили.

Також після суперечок пройшла передача “запоріжсталівського” яхт-клубу на баланс міста. Аргумент “за” (мерія): у місті більше нема де займатися вітрильним спортом, аргумент “проти” (“демократи”): спортивні комунальні заклади, які існують, далеко не в ідеальному стані, а завод хоче “повісити” на міський бюджет ще одну статтю витрат.

Вже пізно ввечері Буряк ще двічі оголошував короткі перерви, депутати виглядали втомленими та роздратованими. Під кінець міськрада скоротила дію “сухого закону”. Коли дійшло до розгляду “різного” депутати просто почали витягати картки, і мер, заявивши, що сесія тепер неправочинна, просто закрив її. На годиннику було 23:30.

Отже, минула спокійна та конструктивна сесія спокійна та конструктивна сесія, як і здавалося, була лише “затишшям перед бурею”. Чим ближче до нового року, а потім – до президентських та парламентських виборів, тим більше зростають градус напруги, рівень популізму та кількість суперечок на рівному місці.

Будьте постійно у курсі подій – підписуйтесь на канал «Дніро News» у Google новини та Facebook.ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com