Чоловік із Дніпра судитиметься із Російською Федерацією за смерть сина на Донбасі (Відео) – Дніро News

Чоловік із Дніпра судитиметься із Російською Федерацією за смерть сина на Донбасі (Відео)

Військовий пенсіонер з Дніпра подає позов до Європейського суду з прав людини, щоб стягнути з Російської Федерації компенсацію за загибель сина.

Після загибелі сина Анатолій Корнієнко у свої 58 років пішов до Збройних Сил України, де прослужив 5 років.

Розповів, що збирати докази йому допомагали хлопці, які служили з його сином, та громадські організації. Цих доказів вистачило, аби виграти справу в Індустріальному районному суді міста Дніпра. Аби домогтися стягнення морального збитку з держави-агресора, вирішив позиватися до Європейського суду.

Анатолієві Корнієнку 63 роки. Чоловік каже, що служив у складі 25-ї повітряно-десантної бригади упродовж 5 років – з 2014-го. Розповідає, що до армії пішов через три місяці після втрати сина Євгена.

Євгенові Корнієнку було 22, коли він загинув під час мінометного обстрілу в районі Вуглегірська.

«12 серпня 2014 року він мені передзвонив в 11:30, говорить: вийшли з третьої зачистки міста. Говорить, багато сепарів. І потім десь через півтори години дзвінок. Ми з ним домовилися, що він дзвонить, я відключаюсь та йому передзвонюю, і дзвонив я йому аж до 18-ї години. Потім хтось з солдатів взяв слухавку та говорить: «Петровичу, ваш син загинув!», – розповів батько.

Анатолій Корнієнко звернувся до Індустріального районного суду Дніпра, за місцем проживання, аби юридично визнати факт загибелі його сина внаслідок агресії Російської Федерації проти України. Наприкінці 2019-го суд визнав цей факт.

Утім, тепер чоловік звертатиметься до Європейського суду з прав людини, аби вимагати моральної компенсації в 2 млн грн.

«Існують різні конвенції про виконання рішень на території України або на території іноземних держав, які є учасниками конвенції. Однак жодна з цих конвенцій не передбачає стягнення коштів з держави, якщо держава сама буде заперечувати проти виплати такої компенсації. Тобто механізм примусового стягнення з іншої держави в даному випадку відсутній. Немає сенсу звертатися до національних судів, а треба безпосередньо звертатися до Європейського суду, щоб виконати потім таке рішення», – прокоментувала адвокатка Правозахисної групи «Січ» Марина Кіптіла.

Марина Кіптіла, каже що зазвичай такі справи у Європейському суді з прав людини йдуть роками, але якщо справу приймуть до розгляду, то можна вважати, що є шанс на перемогу.

Анатолій Корнієнко говорить, що готовий боротися, скільки буде потрібно.

Подробиці — у відео:

Будьте постійно у курсі подій – підписуйтесь на канал «Дніро News» у Google новини та Facebook.ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com