Чому відвантаження ОГХК до Криму не зупинити – Дніро News

Чому відвантаження ОГХК до Криму не зупинити

Кораблі BOGDAN і SOURIA зробили свою справу – друга партія іршанського ільменіту Об’єднаної гірничо-хімічної компанії (ОГХК) за контрактом з чеською прокладкою Belanto все ж досягла берегів Росії. Попри попередження СБУ. А 29 грудня сирійське судно SOURIA повернулося та стало під вивантаження з BOGDAN вже третій партії ільменіту у 10,5 тис. т в порту Варни, Болгарія.

Хто в схемі

Це завдяки покровителям в офісі Президента. Ні Служба безпеки України, ні митники не змогли перешкодити протизаконному вивезенню титанової сировини на анексовану територію. Кажуть, за втручання глава СБУ отримав прочухана і ледь не позбувся посади. Але кому до цього є діло? Мабуть, отримання стратегічної сировини Кримським Титаном – один з пунктів майбутнього «миру» з Росією, який повинні наблизити менеджери Фонду держмайна, виконуючи вказівки ставлеників Кремля і офісу президента на ОГХК.

Нам залишається тільки підбити підсумки року, і розповісти потенційним інвесторам, яка ситуація склалася в Об’єднаній гірничо-хімічній компанії.

Отже, майже 3 мільйонів доларів – рівно стільки осяде у кишені причетного до ільменітової схеми постачання до Криму куратора ОГХК в ФДМ Дениса Кудіна. Це якщо контракт з чеською Belanto по відвантаженню 50 тис. т іршанського ільменіту Кримським титаном ОГХК виконає до кінця року. Ці мільйони забезпечать вигодонабувачу знижку в ціні на сировину. На кожній тонні ОГХК «скинула» чехам $50. Схему на підприємстві підтримують т.в.о. голови ОГХК Артур Сомов і його заступник – Тетяна Гогенко.

Кримський Титан – на межі

Чому так важливо отримання іршанського ільменіту у Криму? Кримському Титану, робочий стан якого важливо підтримувати місцевій владі та керівництву в Кремлі, катастрофічно не вистачає сировини. Підприємство майже зупинено, і робочим загрожує скорочення робочих місць.

Тут варто і відзначити цікаві деталі. Перша – Іршанський гірничо-збагачувальний комбінат ОГХК зараз продає продукцію тільки чеській Belanto – інших покупців продукції у цієї філії немає – постарався менеджмент ОГХК. Він, як і при оренді Дмитра Фірташа, замкнув Іршанську сировину на Кримському Титані. Друга – за контрактом з чехами передбачалася відстрочка платежу у 35 днів. Навантаження почалось ще в жовтні, але на кінець грудня Іршанському ГЗК ще не заплатили ані копійки! А це вже завдання збитків держкомпанії фірмою-прокладкою з сумнівною репутацією. 

На другій філії ОГХК, Вільногірський гірничо-металургійному комбінаті, у всю панує бізнесмен, лояльний Росії, Віталій Кучук. З жовтня його частка в відвантаженнях комбінату досягла 80%. Це означає, що дохід Вільногірського філії практично повністю в руках Кучука і його компаній: Керамплюс, MCD IMMCO. Кінцева точка вивантаження для компаній Кучука – підприємства Росії. Були на початку року і інші покупці продукції у Вільногірського ГМК і Іршанського ГЗК, але до листопада Кучук їх витіснив.

Фірташ повернувся на ОГХК

Виходить проста картинка: в лютому минулого року Фонд держмайна змінив керівництво ОГХК з однією метою: закільцювати експорт компанії на постачання в Росію і на підприємства, контрольовані Дмитром Фірташем – Запорізький титано-магнієвий комбінат, Сумихімпром. І менеджери компанії блискуче з цим впоралися!

Заради цієї мети Фонд чотири рази міняв главу правління ОГХК: Гладушко, Макаров, Девіс, Сомов. Це не пішло на користь компанії – нові покупці недобросовісно і вчасно розплачуються за продукцію, через що компанія пережила дві зупинки Вільногірського ГМК, затримки з виплати зарплати гірникам. А зараз в ОГХК інвестиційно-матеріальний голод – компанія не фінансує виробництво в необхідних обсягах. Це може закінчитися технічною імпотенцією комбінатів: вони не зможуть завантажити виробництво. А значить – платити податки й зарплату. 

Будьте постійно у курсі подій – підписуйтесь на канал «Дніро News» у Google новини та Facebook.ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com