Чи зобов’язаний водій мати при собі паперове посвідчення водія – Дніро News

Чи зобов’язаний водій мати при собі паперове посвідчення водія

Як відомо, наразі водій може пред’явити поліцейському електронне посвідчення водія для посвідчення своєї особи та права на керування автомобілем. Однак, нерідко виникають випадки, коли поліцейський, у разі пред’явлення водієм документів у електронному вигляді, накладає адміністративне стягнення у виді штрафу.

Відповідно до частини 1 статті 126 КУпАП, штраф становить 425 грн. Цей штраф пов’язаний з ситуацією, коли транспортним засобом керує особа, яка не має відповідних документів на право керування таким транспортним засобом або не пред’явила їх для перевірки.

Що треба знати? Особа, яка в установленому законодавством порядку отримала посвідчення водія та/або свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, має право замовити е-посвідчення та е-свідоцтво.

Для замовлення е-посвідчення та/або е-свідоцтва треба завантажити на смартфон мобільний додаток Єдиного державного веб-порталу електронних послуг Дія та пройти електронну ідентифікацію.

Що робити, якщо зупинила поліція? Е-посвідчення та е-свідоцтво пред’являються власником транспортного засобу або особою, яка є належним користувачем ТЗ на смартфоні без додаткового пред’явлення посвідчення водія та свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, виготовлених на бланках, а також документа, що посвідчує особу.

Поліцейський проводить перевірку достовірності пред’явлених особою е-посвідчення та е-свідоцтва за допомогою технічних засобів, зокрема з використанням унікального електронного ідентифікатора (QR-коду) та відомостей з єдиної інформаційної системи МВС.

Що каже законодавство? Згідно зі ст. 16 ЗУ «Про дорожній рух», водій зобов’язаний мати при собі:

посвідчення водія;
реєстраційний документ на транспортний засіб;
а у випадках, передбачених законодавством, — поліс обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (страховий сертифікат «Зелена картка»).
Ці документи потрібно пред’явити у спосіб, який дає можливість поліцейському прочитати та зафіксувати дані, що містяться в документах.

Однак на рівні з цим, згідно із законодавством, водій може пред’явити електронне посвідчення водія та електронне свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, чинний внутрішній електронний договір зазначеного виду обов’язкового страхування у візуальній формі страхового поліса (на електронному або паперовому носії, або відображення інформації про його наявність в електронному свідоцтві про реєстрацію транспортного засобу), а також інші документи, передбачені законодавством.

Тому водій не зобов’язаний мати при собі документи на право керування автомобілем у паперовому вигляді.

Будьте постійно у курсі подій – підписуйтесь на канал «Дніро News» у Google новини та Facebook.ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com