Більше перевірок, менше звільнення від сплати податків – і це ще далеко не все, що може викликати непередбачувані наслідки.
Як відомо, 30 березня парламент проголосував за законопроект №3275, який вносить зміни до 47 інших законів та покликаний забезпечити додаткові соціальні та економічні гарантії під час та після карантину. От тільки законопроект № 3275 цілком може виявитися для вітчизняного бізнесу, та й для пересічних громадян загалом, конем троянським. Перелічемо головні спірні моменти.
По-перше, дозволили фактичні перевіркив частині порушення вимог законодавства стосовно:
– обліку, ліцензування, виробництва, зберігання та транспортування пального, спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів;
– цільового використання пального та спирту етилового платниками податків;
– обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівномірами-лічильниками;
– здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, пального з підстав визначених пп. 80.2.2, 80.2.3 та 80.2.5 ПКУ.
По-друге, зменшили на місяць період звільнення від сплати:
– плати за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за земельні ділянки, що перебувають у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди, фізичних або юридичних осіб, та використовуються ними в господарській діяльності;
– податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за об’єкти нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб.
По-третє, законопроект не передбачає звільнення від адміністративної відповідальності за порушення термінів сплати податку на нерухомість та плати за землю за квітень місяць.
По-четверте, на період встановленого КМУ карантину скасовано взагалі будь-яку орендну плату, зокрема – і за майно приватної форми власності. Більше того, і за те орендоване майно, яким орендар користується протягом карантина!
По-п’яте, суттєво збільшили адміністративні штрафи за порушення порядку формування, встановлення та застосування цін і тарифів.