«Наша 21-а інфекційна лікарня за кошти міського бюджету, всіх платників податків, а також волонтерів і підприємців забезпечена всіма необхідними ліками й обладнанням. При цьому продовжується перепрофілювання 8-ї лікарні, яка при необхідності зможе прийняти до 500 пацієнтів», – розповів Філатов. Та найбільше, як наголосив міський голова, влада покладається на свідомість, відповідальність і дисципліну мешканців.
Адже за рішенням спеціальної комісії уже від нині в Дніпрі будуть відкриті не тільки аптеки, супермаркети, бакалії, магазини з технікою, АЗС і банки, але й хімчистки, СТО, майстерні по ремонту різного устаткування.
Філатов також додав, що кав’ярні та ресторани зможуть працювати як з адресною доставкою, так і з послугою take away, тобто без допуску гостей в зал. Для всіх без винятку об’єктів, у тому числі й для ринків, які вже запрацювали, обов’язковими є носіння маски, рукавичок і використання антисептиків.
«На відміну від інших країн, де місцевому самоврядуванню надана можливість встановлювати свої правила залежно від епідеміологічної ситуації, у нас це йде централізовано – по всій країні. Тому єдине, що ми могли зробити, – це проаналізувати постанови й рекомендації Кабінету Міністрів і відкрити вам можливості, які не заборонені», – звернувся Борис Філатов до дніпрян.
У місті є близько сотні зелених зон, бульварних частин вулиць, які не підпадають під заборону відвідування. Давайте чесно: що не заборонено, то дозволено. Тому в понеділок, 4 травня, всі вони будуть доступні для прогулянок. У тому числі й ділянки набережних Січеславської, Перемоги, Заводської, бульвару Слави та інших, – оголосив мер.
Філатов відзначив, що навіть якщо таке рішення міської влади можна назвати лазівкою або обхідним шляхом, то це не означає вседозволеність. Ті, хто буде збиратися у великі компанії, розпивати спиртні напої й смажити шашлики, отримають жорсткі санкції.
І в умовах поетапного ослаблення карантину за дотриманням правил безпеки стежитимуть патрулі.
Починаючи з 12 травня, залежно від розвитку епідемії у Дніпрі мають запрацювати невеликі непродовольчі магазини, ательє, ремонти взуття, адвокатські та нотаріальні бюро. Тут також потрібно буде дотримуватися правил безпеки, а в приміщеннях при цьому може перебувати не більше однієї людини на 10 квадратних метрів. Уперукарні та салони краси можна буде потрапити тільки за попереднім записом і не більше одному клієнту на кожну послугу одночасно.