Дніпро зариблять одразу трьома видами червонокнижних риб – Дніро News

Дніпро зариблять одразу трьома видами червонокнижних риб

14 липня стартувало унікальне для України зариблення осетровими видами риб пониззя Дніпра в Херсонській області.

Про це повідомив міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко.

До 31 липня Дніпровський осетровий рибовідтворювальний завод ім. акад. С. Т. Артющика має випустити у водойми загальнодержавного значення 1 млн 300 тис. екз. молоді осетрових видів риб, з яких 1,1 млн екз. стерляді, 150 тис. екз російського осетра та 50 тис. севрюги.

Зариблення Дніпра осетровими проходять щороку, але цього разу вперше за останні понад три десятиліття одночасно буде випущено три види осетрових, зокрема севрюгу, маточне поголів’я якої вирощено «від ікринки» фахівцями заводу і якою востаннє зариблювали ще у 2008 році.

Довідка

До 60-х років ХХ сторіччя в іхтіофауні України з представників родини осетрових зустрічалися прохідні види – білуга, російський осетер, севрюга, атлантичний осетер та шип, а також прісноводний вид – стерлядь. Тільки в пониззі Дніпра і Дніпровсько-Бузькому лимані улов осетрових коливався від 10 до 50 тонн на рік.

Погіршення умов відтворення, а також вплив інтенсивного промислу та браконьєрства, призвели до значного скорочення осетрових, занесених до Червоної книги України.

Для порятунку та відновлення їх популяцій у 1984 році був введений у дію єдиний в Україні державний «Виробничо-експериментальний Дніпровський осетровий рибовідтворювальний завод імені академіка С.Т. Артющика», завданням якого є відтворення осетрових за державними програмами.

За час роботи заводу у водойми загальнодержавного значення випущено понад 63 млн екз. молоді осетрових видів риб.

Щорічні мільйонні зариблення осетровими, особливо стерляддю, призводять до поступового відновлення їх популяцій. За свідченнями херсонських рибоохоронців, кількість осетрових у приловах місцевих рибалок поступово збільшується, що вказує на ефективність штучного відтворення червонокнижних видів заводським методом. На думку вчених у разі продовження цієї важливої для нашого суспільства діяльності можна сподіватися на виведення з Червоної книги України хоча би деяких з них.

Будьте постійно у курсі подій – підписуйтесь на канал «Дніро News» у Google новини та Facebook.ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com