Дрес-код у суді Дніпра: європейська практика чи спроба обмежити допуск "небажаних"? - Дніро News

Дрес-код у суді Дніпра: європейська практика чи спроба обмежити допуск “небажаних”?

У Дніпрі в Дніпропетровському окружному адміністративному суді запровадили дрес-код. Як йдеться в мотиваційній частині наказу, це зроблено задля того, щоби “не ображати честь та гідність інших людей”. Проте представники Правозахисної Групи “СІЧ” категорично не згодні з таким трактуванням. На їх погляд, за вимогами до “пристойного” одягу криється спроба фільтрації “небажаних відвідувачів”.

“На судові засідання забороняється приходити у спортивному та пляжному одязі й взутті (коротких шортах/спідницях, майках з відвертим декольте, одязі з прозорих тканин тощо)”, – йдеться на офіційній сторінці суду.

Як повідомляється, у європейських судах така практика дійсно існує. Проте в Україні через велику корупційну складову це може стати приводом для недопуску до судового процесу небажаних осіб. До того ж, додають активісти, національне та міжнародне право гарантує рівний доступ до правосуддя усіх громадян, незалежно від їхніх статків та зовнішнього вигляду. Саме так вважає юристка Правозахисної Групи “СІЧ” Ксенія Оніщенко.

“Людина йде до суду за захистом своїх порушених прав, а тут їх додатково обмежують. Існує безліч ситуацій, коли учасник судового процесу може не мати ділового одягу (людина вийшла з місць позбавлення волі, звільнилася з полону, сталася пожежа, живе на вулиці та інші), і тепер ці люди будуть позбавлені законного права брати участь в судовому засіданні? Цей наказ може носити лише рекомендаційний характер”, – переконана правозахисниця.


Від Giraff


Від Banganet


Від Smi.biz


Від Mediametrics

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com