Другий термін Філатова: Карт-бланш у міськраді і протистояння з обласною владою – Дніро News

Другий термін Філатова: Карт-бланш у міськраді і протистояння з обласною владою

Другий термін Філатова: Карт-бланш у міс…

У Дніпрі офіційно оголосили підсумки другого туру мерських виборів. Чинний міський голова Борис Філатов набрав 78,07% голосів, а його конкурент Загід Краснов – 18,77%. Дані ТВК дещо відрізняються від тих, які оприлюднила напередодні міська рада. Сам Філатов навіть виклав у соцмережах пост, де похизувався результатом 80,61%. Мабуть, позначка у 80% була принциповою.

Втім, ситуацію це не змінює. Філатов залишився мером ще на п’ять років і має гарний політичний плацдарм для побудови тієї схеми роботи, яку собі запланував. Не викликає сумнівів, що у нього є всі шанси сформувати коаліцію у міськраді. Його партія “Пропозиція” набрала 34,38% і достатньо заручитися підтримкою ОПЗЖ (20,31%) для встановлення стійкої більшості.

Перед другим туром мерських виборів Філатова відкрито підтримала не тільки місцева ОПЗЖ (хоча Рабинович заявив, що партія не підтримує Філатова, а заяви з місцевого осередку – то виключно власна ініціатива партійців), а й “Європейська солідарність”. В партії Порошенка майже 11%, але назвати це “золотою акцією” не можна. Оскільки без них “Пропозиція” і ОПЗЖ обійдуться, а їхнє приєднання до “Слуги народу”, “Громадської сили” і “Блока Вілкула” альтернативну коаліцію не створить. Хоча у Вілкула ще не визначилися, де бути у новому складі міськради.

Таким чином, все залежитиме від позиції ОПЗЖ. Якщо не виникне конфлікту з “Пропозицією” на центральному рівні, все “зростеться” так, як вигідно Філатову. Хоча в інших містах ці конфлікти існують. Наприклад, у Марганці відправили бюлетені на повторний перерахунок, а там за крісло мера сперечаються якраз кандидати від ОПЗЖ і “Пропозиції”. Чинний мер Жадько від партії Філатова вибори офіційно програла, але не задалася.

Проте у Дніпрі відносини між командами ОПЗЖ і Філатова дуже переплетені в різних сферах, тому навряд слід очікувати якихось політичних хвиль. Питання в тому, що запропонують ОПЗЖ у плані посад, комісій тощо. Це взагалі головне питання – чи вдасться Філатову задовольнити усіх тих, хто приєднався до нього на час виборів.

В цілому ж хвилюватися новому-старому меру поки немає через що, крім одного моменту – стосунки з обласною владою. На відміну від міськради, в облраді прогнозується більшість під керівництвом “слуг народу”. А оскільки у своєму коментарі до перемоги Філатова чинний голова облради Святослав Олійник дозволив собі іронію і критику на адресу Філатова, то “потепління” не передбачається. А чи буде відкритий конфлікт, який був перед виборами – це ще питання.

Те, що у центрі не задоволені, що ініціатива у Дніпрі належить Філатову, очевидно. Не дарма у Офісі президента прямо кажуть, що незабаром в області може з’явитися новий губернатор. До певного часу Олександр Бондаренко всіх влаштовував, але якщо намічається війна з міською владою, на це місце потрібен більш жорсткий і політично досвідчений керівник. Тут поки що повна інтрига.

Щодо перспективних планів роботи під час другого терміну, то треба закінчити великі інфраструктурні проекти – передусім метро. Нова гілка має запрацювати не пізніше 2023 року і це стане головною “міткою” другої каденції. Не слід забувати і про завершення реконструкції набережної, на яку пішов майже мільярд гривень. У мережі нагадають, що кілька років тому Філатов обіцяв у разі переобрання, що у Дніпрі з’явиться міст Бандери.

Пост Бориса Філатова про міст Бандери

Лишаєть питанням, що буде з кадровою політику Філатова. Соратник мера і голова Громадської ради при міськраді Дніпра Геннадій Корбан вже натякнув, що Філатов змінить своїх заступників і почне процес омолодження влади. Тож головною інтригою початку другого терміну Філатова стануть саме кадрові призначення.

Будьте постійно у курсі подій – підписуйтесь на канал «Дніро News» у Google новини та Facebook.ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com