Естонія вибачилася за шкільний підручник, де Крим показаний частиною Росії – Дніро News

Естонія вибачилася за шкільний підручник, де Крим показаний частиною Росії

Конгрес українців Естонії виявив у підручнику англійської мови для учнів 7-х класів естонських шкіл «I love English 7» карту Європи, на якій півострів Крим показаний частиною Росії. Відповідна інформація була донесена до Міністерства освіти і науки Естонії.

«Конгрес звертається до Міністерства освіти з проханням вжити заходів щодо виправлення даної ситуації», – йдеться в листі, який глава конгресу Віра Коник відправила на ім’я міністра освіти і науки Майліс Репс.

У вівторок в інтерв’ю ERR Віра Коник розповіла, що вона сама дізналася про інцидент після звернення представниці української громади, син якої навчається за цим підручником.

Естонія вибачилася за шкільний підручник, де Крим показаний частиною Росії

Ааво Кеннік, директор видавництва Studium, що випустило в 2018 році підручник, шкодує про інцидент, але запевняє, що мова йде про прикре непорозуміння без зловмисного наміру.

«З нашого боку дійсно була допущена помилка. Надрукована карта була взята з вільного доступу, тобто вона безкоштовна, і їй ми значення не надали. Так ця помилка сюди і закралася. Але досі, протягом двох навчальних років, нам ніхто про це не повідомляв», – каже директор.

Пропозиція міністерства освіти – вилучити неправильні сторінки і замінити їх на нові. Тобто по суті відправити в школи вже нові підручники.

«Ймовірно, що нам саме так і доведеться вчинити. Надрукувати нові підручники – думаю, що це обійдеться в 10-20 тисяч євро», – зазначає Кеннік.

За його словами, цим підручником користуються понад 200 шкіл по всій Естонії.

Міністерство освіти і науки відправило Конгресу українців Естонії офіційну відповідь на звернення.

«Ця ситуація викликає жаль, оскільки представлена в підручнику інформація йде врозріз із зовнішньою політикою Естонії, оскільки Естонія не визнає окупацію і анексію Криму», – написала віце-канцлер Міністерства освіти і науки з питань загальної освіти, мовної та молодіжної політики Крісті Вінтер- Немвальтс.

Вона додала, що в даний час міністерство і видавництво досягли домовленості про те, що в найкоротші терміни карта в згаданих підручниках буде заклеєна на правильну, на якій Крим буде показаний частиною України.

Нагадаємо, раніше президент Естонії заявила, що Росія – непередбачувана країна, яка напала на Україну і Грузію.

Будьте постійно у курсі подій – підписуйтесь на канал «Дніро News» у Google новини та Facebook.ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com