Фірми братів Дубінських продовжують освоювати сотні мільйонів бюджетних коштів в Дніпрі – Дніро News

Фірми братів Дубінських продовжують освоювати сотні мільйонів бюджетних коштів в Дніпрі

Тільки за цю зиму три фірми підконтрольні ділкам виграли 87 тендерів Дніпровськох міськради на суму в 345 277 306 гривень.

Протягом 2016-2019 років мережа напів-фіктивних фірм, пов’язаних між собою керівними особами та адресами – так звана «павутина братів Дубінських», яка «конкурувала» сама з собою на тендерах, широко «освоювала бюджети».

Кар’єра братів на Дніпропетровщині розпочалася ще раніше – наприкінці 2011 року «з реформи «ЖКК». і полягала в тому, що місцеві ЖЕКи змусили підписати угоди з приватною фірмою Дубінських, які надавали послуги «з усунення аварій»

Хоча самі брати ще з 2008 року перебували в розшуку ФБР США.

В Дніпрі – вони заробляють переважно на ремонтах та обслуговуванню будинків та комунальної інфраструктури, в області – з більш ласого шматка, широко розпіареного «командою губернатора Резніченка»: будівництва шкіл, дитсадків, амбулаторій, водогонів в селах.

Раз у раз явна пов’язаність між собою фірм-учасників, однотипність тендерів та відверто погана якість робіт викликали увагу спочатку місцевої та центральної преси, а потім правоохоронців.

У 2019 році центральна влада стала «ЗЕ-леною», але в житті Дубінських мало що змінилося. Вони як вигравали так і виграють тендери на сотні й сотні мільйонів гривень в Дніпрі попри рішення місцевих судів, які встановили змову посадових осіб бюджетних організацій з фірмами павутини, що призвело до привласнення багатомільйонних бюджетних коштів.

Отже, кримінальні справи й судові рішення не надто заважають не те що «павутині» загалом, а навіть і засвіченим раніше фірмам, з переліку підконтрольних Дубінським, успішно перемагати в закупівлях за кошт місцевого бюджету та отримувати гроші дніпровських платників податків.

Тільки за цю зиму (зараховуючи сюди й оголошені в листопаді та завершені в грудні закупівлі) 2019-2020 років три фірми з величезного списку підконтрольних ділкам – «Будінвест Інжиніринг», «АВС БІЛД Сервіс» та «Група «Капітал Строй» – виграли 87 тендерів у структур, підлеглих Дніпровській міській раді на суму в 345 277 306 гривень та 53 копійки. Левова частка, 68 тендерів, 279 951 202 грн та 24 коп, припадають на долю «Групи «Капітал Строй».

Серед них – 152 982 890 грн 04 коп на «Аварійне обслуговування внутрішньо-будинкових мереж водопостачання, водовідведення та електропостачання» від Департаменту житлового господарства Дніпровської міської ради.

«Будінвест Інжиніринг» виступив менш потужно, але теж вражаюче – три закупівлі та 58 109 804 грн. З них дві – на 48 999 946 грн 46 коп та на 7 999 930 грн 80 коп – стосуються відновлення асфальту після неякісних ремонтних робіт проведених КП «Теплоенерго» та КП «Коменергосервіс» відповідно.

Ще 1 109 926 грн 74 коп коштуватимуть місту додаткові роботи з ремонту вулиці «проведеного» пов’язаними з місцевим рейдером Геннадієм Корбаном особами бізнес-центру «Кудашевський». Люди Корбана ще в 2014 році увійшли до переліку засновників фірм Дубінських. І до слова, деякі з його колишніх підлеглих нині займають керівні посади в Офісі нового Президента.

«АБС Білд Сервіс» «виграв» найменше з основної трійки фірм Дубінських – 5 тендерів на 7 192 021 грн 39 коп, з них – 5 498 839 грн 49 коп на заміну ліфта в лікарні швидкої допомоги. По цьому тендеру конкурент – ТОВ «Ліфтсервіс» – давав ціну у 5 000 64 грн 00 коп, але його пропозицію відхилили через розрахунок договірної ціни, поданий загально, а не по об’єктах. Через «невідповідності в документах» відхилили й пропозицію конкурента ще однієї з фірм братів – «Будінвест-інжинірінга» по ремонту вулиці.

З 68 тендерів, де виграла «Група Капітал Строй», – 62 пройшли по допороговій процедурі, яка не потребує більш як одного учасника.

Тим не менш, на дві з них прийшли «сторонні» фірми, які програли за ціною. На 12 же закупівель з капітального ремонту котлів у міських котельнях несподівано з’явився справжній конкурент – ТОВ «Дзензелівський котлобудівний завод» з Черкащини.
Справжній конкурент, який намагався боротися по справжньому і давав меншу за «Капітал-строєвську» ціну. У двох випадках «Капітал-строй» врешті-решт дав на 1 грн та на 1499 грн 60 коп менше за конкурента. А от в 10 виграшних «Дзензелівський котлобудівний завод» отримав 10 протоколів про дискваліфікацію з мотивуванням, яке загалом виписано в п’яти пунктах. Наприклад, чисто формальною причиною: учасник надав довідку про працівників із вихідною датою раніше, ніж була оголошена закупівля.

Можна було б порадіти за Дніпро, де міські службовці настільки уважні до найдрібніших деталей. Але…
 в іншому випадку той таки «Дзензелівський котлобудівний завод» спробував оскаржити закупівлю, мотивуючи скаргу тим, що «Капітал-строй» не має відповідного КВЕД (монтаж водопровідних мереж, систем опалення та кондиціонування), і не надав (наводимо повний список порушень):
1. кваліфікаційного посвідчення;
2. відомостей статистики;
3. технічних характеристик;
4. кваліфікаційного сертифіката проектанта;
5. довідки класу наслідків.

Але… Скаргу черкащан відхилили. Як бачимо, в Дніпрі не та дата довідки щодо працівників – серйозна причина для дискваліфікації «чужої» фірми. А нестача документів, що доводять здатність виконати роботи, які є предметом тендеру — не привід для відмови «своїм».

В решті закупівель єдиним «конкурентом» було ТОВ «Комунальник», яке у «павутині Дубінських» щонайменше з 2016 року виконує роль «пасивного партнера». Схема забезпечує формальну конкурентність та має два варіанти. Або «Комунальник» одразу дає вищу ціну, або навіть починає з нижчої, але потім конкурент знижує пропозицію, «Комунальник» лишається при початковій ціні та програє. Випадкових конкурентів, які ще не зрозуміли, куди потрапили, викидають з тендерів як описано вище – знаходячи більш чи менш реальні невідповідності в паперах.

Вся суть хитромудрої схеми полягає в тому, що пропозиції інших учасників тендеру, які пропонують надати послуги за меншу ціну незаконно відхиляються. Це надалі призводить до внесення фіктивних відомостей щодо сум затрачених на проведення робіт в актах виконаних робіт, таким чином привласнюючи бюджетні кошти.

По тому починається економія на якості, на якій і спеціалізуються фірми Дубінських.

Цей підхід в українських тендерах на бюджетні кошти існував і раніше, але увійшов в надзвичайну моду після запровадження закупівель через систему ProZorro. Завищувати ціни стало надто помітно. Тож почали занижувати якість в безцеремонній манері. Фірми Дубінських багато разів потрапляли через це в скандали.

Найбільший трапився на початку 2019 року, коли Дубінські й тодішній голова Дніпропетровської ОДА Резніченко добряче «підставили» Петра Порошенка. Тоді у двох відкритих у жовтні та широко розпіарених «радником голови ОДА» Юрієм Голіком нових дитсадках у супутниках Дніпра – Обухівці та Підгородньому – протекли дахи вже наприкінці січня. Виконавцями будівництва були ТОВ «Будмакс-Компані» та «Містокомбуд» з «павутини Дубінських», а видимість конкуренції забезпечував вже знайомий нам «Комунальник».

Вже після залиття дитсадків талими водами та обурення мешканців Підгородного й Обухівки, 5 березня на Раді регіонального розвитку в Дніпрі за участю Президента Порошенка Юрій Голик доповідав:

«Два кращих дитячих садків країни відкриті восени минулого року і побудовані за новими проектами молодих дніпровських архітекторів. Це дитячий садок у формі сот в Підгородньому (влітку цього року ми закінчуємо будівництво ще двох таких) і дитячий садок в Обухівці в стилі скандинавської архітектури … Для нашої області це вже стандарт».

Зрештою, Порошенко програв вибори, Резніченка зняли з посади. ТОВ «Містокомбуд» вже 12 березня повідомило про свою ліквідацію, ТОВ «Будмакс» рушило в тому ж напрямку 7 лютого 2020 року.
 А «павутина Дубінських», відкинувши найбільш токсичні й «засвічені» сегменти, і далі почуває себе непогано. Втрата партнера в ОДА не спричинила послаблення позицій Дубінських в цій «годівниці».

Але, схоже, не остаточне. Після відставки Резніченка в червні майже півроку фірми з «павутини» тендерів від ОДА не вигравали, «годуючись» в Дніпрі, Кам’янському та Вільногірську. Та вже у лютому 2020 року «Будінвест інжинірінг» вийшов переможцем в тендері і чекає на договір про експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення у Дніпропетровській області на 127 500 000 грн.

А поки Дубінські влагоджують свої стосунки на рівні області з ЗЕленою командою, за тил можна не хвилюватися. У Дніпровській міськраді «заправляють» той самий Корбан і компанія, і вони, як бачимо, настільки цінним партнерам по освоєнню бюджету пропасти не дадуть.

p.s Детальніше про роль нинішнього «сірого Кардинала» Дніпра та в цілому про місцеві корупційні схеми у своєму розслідування розповіли журналісти програми «Наші Гроші».

Будьте постійно у курсі подій – підписуйтесь на канал «Дніро News» у Google новини та Facebook.ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com