Фірташ проти Коломойського: Як “ДніпроАзоту” перекривають газовий вентиль – Дніро News

Фірташ проти Коломойського: Як “ДніпроАзоту” перекривають газовий вентиль

Фірташ проти Коломойського: Як "ДніпроАз…
Фото: Дніпропетровськгаз

Останніми днями розгортається справжня епопея навколо заводу “ДніпроАзот” у Кам’янському. Підприємство опинилося у борговій ямі через неплатежі за газ, через що заводу вирішили обмежети газопостачання. Але судячи з того, як розгортаються події, про мирне врегулювання ситуації не йдеться. Газовиків навіть не допустили на підприємство.

На Дніпропетровщині цей конфлікт вже охрестили війною Фірташа і Коломойського. Обидва олігархи, звичайно, поза публічною площиною, але тактичні бої вже почалися. Враховуючи, що після останніх місцевих виборів позиція Коломойського в регіоні, м’яко кажучи, послабшали, йому буде непросто відстоювати свої активи.

Все почалося із заяви газовиків про те, що станом на січень 2021 року борг АТ “ДніпроАзот” за розподіл газу перед АТ “Дніпропетровськгаз” перевищив 200 млн грн. Газовики заявили, що сума цієї заборгованості перевищує платежі за доставку газу всіх споживачів Дніпропетровської області і створює загрозу стабільності газопостачання регіону. При цьому зазначалося, що з осені 2020 року підприємство Коломойського ухилялося від оплати послуг.

У зв’язку з хронічним порушенням “ДніпроАзотом”  договірних відносин газовики заявили, що починають процедуру обмеження розподілу газу, про що завод у Кам’янському попередили 12 січня. Одночасно “ДніпроАзот” звинуватили у тому, що він для ухилення від оплати за розподіл газу активно використовував юридичні механізми. Тобто конфлікт намагаються перевести у паперову тяганину. 

Слід зазначити, що на Дніпропетровщині така ж ситуація склалася не тільки у “ДніпроАзотуа”. У боржники потрапили також такі підприємства, як АТ “Нікопольський завод феросплавів” і АТ “Марганецький ГЗК”. Але після того, як їм почали обмежувати подачу газу, вони розплатилися. На “ДніпроАзот” це не подіяло. 

Більше того, 18 січня о 9:00 фахівці “Дніпропетровськгазу” прибули на завод з метою опломбування обладнання, проте стикнулись зі спротивом. На “ДніпроАзоті” відмовились надати доступ до обладнання, про що будо складено відповідний акт. “Дніпропетровськгаз” був змушений викликати поліцію та повідомити про перешкоджанню законним діям газорозподільної компанії. Ніхто з представників заводу не вийшов до газовиків та поліції, копію акту про недопуск до газового обладнання також не прийняли. “Під час виконання газонебезпечних робіт представники Дніпроазоту неодноразово намагались перетнути огороджувальні стовпчики та завадити роботі газовиків. Незважаючи на це та на погодні умови, фахівцям газорозподільної компанії вдалось виконати роботи з обмеження розподілу газу компанії-боржнику”, – йшлося у повідомлені “Дніпропетровськгазу”.

На “ДніпроАзоті” жодним чином не коментують ситуацію і не дають коментарів ані щодо дій газовиків, ані щодо боргу у 200 млн грн. 

Слід зазначити, що останніми роками підприємство переживало не найкращі часи. 15 червня 2018 року підприємство зупинилося на невизначений термін. Через зупинку заводу на Дніпропетровщині знижували тиск води, а у водоканалів виникли проблеми з рідким хлором, який виробляє підприємство. “ДніпроАзот” вимагав підняти ціни на свою продукцію. У справу втрутився Антимонопольний комітет України, але у підсумку так і не оштрафував. У листопаді підприємство запрацювало частково, а у грудні – повністю. При цьому вартість рідкого хлору, за оцінками фахівців, зросла з 7 тис. грн до 36 тис. грн за тонну.

Далі – більше. У 2019 році Дніпропетровська облрада виставила стратегічне підприємство, Аульську хлорпереливну станцію, на приватизацію і продала її за трохи більш ніж 30 млн грн. Це єдина станція з транспортування хлору, яка має усе необхідне обладнання. Як повідомляли ЗМІ, викупила її маловідома фірма “Агентство “Мега плюс”, яка належить Андрію Житникову. Чоловік, який проживає у звичайній багатоповерхівці у Дніпрі, коментувати покупку відмовився. Його дружина повідомила, що на її чоловіка просто “повісили” цей об’єкт, а розслідувачі докопалися, що ця фірма пов’язана із “Приватом” – читай, Коломойським.

Тобто він залишається власником стратегічного виробництва, оскільки саме через здорожчання рідкого хлору як реагенту для очистки води і зростають у більшості своїй тарифи на воду. З огляду на це, атака газовиків, яка виглядає повністю законною, мабуть, не дуже лякає власників “ДніпроАзоту”, оскільки якщо конфлікт буде загострюватися, є чим торгуватися. Але зазвичай війни олігархів закінчуються головним болем для споживачів. Тим більше, що 200 млн грн для промислового гіганту – не та сума, заради якої варто ставати в “позу”. Чи насправді річ не у цих грошах? Словом, розвиток подій обіцяє бути цікавим, враховуючи, що Коломойський любить грати вдовгу.

Будьте постійно у курсі подій – підписуйтесь на канал «Дніро News» у Google новини та Facebook.ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com