Генплан Дніпра: У місті готують нове обличчя центру і житлові забудови - Дніро News

Генплан Дніпра: У місті готують нове обличчя центру і житлові забудови

Генплан Дніпра: У місті готують нове обл… Житлова забудова біля "Дніпро-Арени"

У Дніпрі депутати під час минулої сесії затвердили комплексну містобудівну програму, а цьому передувала також робота з внесення змін до Генплану міста. Цей документ узгодили з урахуванням сучасниз тенденцій розвитку міста.

Нині головний містобудівний документ міста не менш амбітний ніж за радянських часів, хоча вектори кардинально змінилися. Наприклад, свого часу у Генплані планувалося, що у Дніпрі збудують ще кілька мостів. Зокрема, поряд із залізничним Мерефо-Херсонським планувалося збудувати автомобільний. Проте грошей на нові мости у міста найближчі десятиріччя не буде. Тому і вектори розвитку міста змінилися.

Зонування територій і охорона спадщини

За словами головного архітектора міста Дмитра Волика, колишній Генплан був ухвалений у 2015 році і вже не в усьому відповідав розвитку Дніпра. Затвердження нового документу мало на меті приведення у відповідність з ним всіх наступних документів, включаючи план зонування. Зрештою, у березні 2020 року депутати ухвалили новий Генплан, але він потребував корегування.

Волик зазначив, що у місті постійно розробляють зонування територій, що формує чіткі параметри забудови будь-яких земельних ділянок у рамках детальних планів. Зараз у роботі низка таких планів по центральній частині міста, а саме в межах територій вул. Шевченка, Паторжинського, Гоголя, Південної, Харківської, Коцюбинського, а також вул. Чернишевського, Гоголя, Виконкомівської.

“Будівельні об’єкти розглядатимуться з урахуванням їхньої відповідності нормативним і законодавчим документам, зокрема, щодо регулювання містобудівної діяльності, охорони культурної спадщини тощо, – сказав Волик. – Загалом зонування територій, розробка їхніх детальних планів дозволяє коректно та системно розпоряджатися і освоювати ресурс міської території в цілому. Такі документи не відповідають на питання конкретної забудови на тому чи іншому місці, а формують принципи та бачення подальшого освоєння територій”.

Садибна забудова і зміна функціонального призначення

Разом з тим, є і конкретні райони міста, де найближчим часом вестиметься будівництво.

Зокрема, багатоквартирне будівництво може бути на окремих територіях поруч з наявною забудовою – це вул. Мандриківська, Космонавта Комарова (між ж/м Сокіл та ж/м Перемога), Таганрозька, Широка, а також просп. Мануйлівський (з боку парку Сагайдак) тощо.

У Генплані заплановані великі масиви садибної забудови у Таромському, ж/м Ігрень (вул. Сахарова), в районі Полтавського шосе (озеро Карпенкове), а також формування багатоквартирної забудови в районі вул. Бєляєва, просп. Мануйлівському, вул. Уральської, вул. Робочої – Надії Алєксеєнко.

Крім того, генеральний план міста передбачає зміни у функціональному призначенні певних територій – з промислових вони потенційно можуть перейти під житлову забудову (вул. Павлова, Берегова, Маршала Малиновського тощо). А також заміну застарілого житлового фонду по просп. Калнишевського, вул. Калиновій, просп. Поля – вул. Нахімова тощо.

Канатна дорога лише в перспективі

Проблемними питаннями для міста залишаються екологія та транспорт. Щодо природоохоронних заходів, то тут питання виникають через визначення прибережних зон. За даними спеціалістів, 640 га міської площі займає прибережна зона річки Дніпро. У 2017 році розроблявся проект водоохоронних зон міста, але до його затвердження справа не дійшла. А між тим, експерти зазначають, що сьогодні потреби міста в зелених насадженнях задовольняються менш ніж на 60%, і Дніпрі потрібні понад майже півсотні нових парків, скверів та зелених зон. При цьому 10% території міста займають промислові підприємства. Перспективний план виведення їх за межі Дніпра міг би вивільнити значні території для забудови в інтересах територіальної громади.

Щодо транспорту, то тут, передусім, перспективною є ідея створення канатної дороги. Ще у 2016 році мешканцям міста був представлений проект будівництва канатної дороги від майбутньої станції метро “Музейна” у нагорній частині міста до ж/м Перемога. В мерії планували, що спочатку вона використовуватиметься як транспортний засіб, а вже згодом стане туристичною принадою міста. Довжина канатної дороги передбачалася у 9,3 км.

Орієнтовна вартість будівництва – 30 млн євро. Окупити себе проект мав за 10-15 років. Але за п’ять років до цієї теми вже не поверталися. Головний архітектор міста зізнався, що у Генплані Дніпра ця ідея ніяк не представлена, і розрахунки не проводилися, але підкреслив, що у разі, якщо місто знайде інвестора, то ця ідея може бути втілена у життя.ВІД OBLIVKIВІД LUCKYADS


Від Giraff


Від Banganet


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com