Гра на випередження: Як Філатов посилив карантин у Дніпрі - Дніро News

Гра на випередження: Як Філатов посилив карантин у Дніпрі

Гра на випередження: Як Філатов посилив… Фото: канал Бориса Філатов у Telegram

У Дніпрі ввели посиленні карантинні заходи. Міський голова Дніпра Борис Філатов заявив, що у місті не чекатимуть переходу з помаранчевої до червоної зони і намагатимуться зіграти на випередження, аби цього взагалі не сталося. Гучна заява мера змусила людей насторожитися, проте насправді карантинні обмеження хоча і посилили, проте не так болісно, як це могло статися. Власне, влада Дніпра мала якось реагувати на виклики. Це, звичайно, не локдаун Кличка, щось потрібно було робити.

Статистика не тішить

“Ухвалене вольове рішення зробити це. На відміну від інших територіальних громад ми не будемо тягнути “до упору”, а потім мучитися з колапсом системи охорони здоров’я”, – зазначив міський голова.

При цьому він нагадав, що через короанвірус місто вже втратило відомих особистостей. Наприклад, Генерального директора КБ “Південне” Олександра Дегтярьова, головлікаря 6-ї дитячої лікарні Віктора Слатвіцького, директора 35-ї школи Світлани Солодовник, ветерана АТО і відомого волонтера Тараса Берези, головлікаря 4-ї лікарні Костянтина Чебанова.

У міському департаменті охорони здоров’я теж дали зрозуміти, що підстави для хвилювання існують.

“Якщо позаминулого тижня захворілих у Дніпрі було 1 400, то вже минулого – занедужало майже 2 300. Тож вирішено посилити карантинні обмеження у місті, – зазначив він. – Лікарні, які приймають коронавірусних пацієнтів, мають усе необхідне, проте наші захисники невидимого фронту – медики – працюють на межі”, – зазначив профільний заступник міського голови Анатолій Бабський.

Пільговики і дистанційка для школярів

Насправді карантинні обмеження у першу чергу торкнулися роботи громадського транспорту.

На засіданні спеціальної комісії з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації природного характеру місцевого рівня у Дніпрі було прийняте рішення щодо введення обмежень на перевезення людей пільгових категорій.

З 24 березня у маршрутках, автобусах, трамваях, тролейбусах та метро скористатися пільговим проїздом можливо лише з 10:00 до 15:00.

У вранішні та післяобідні часи у Дніпрі скасували пільговий проїзд. У тому числі для певної групи школярів. Річ у тім, що на тій же комісії ухвалили рішення про запровадження дистанційного навчання для учнів шкіл 5-11 класів.

Дистанційне навчання запроваджують з 29 березня, одразу після закінчення шкільних канікул, до 13 квітня.

Як працюватимуть кафе і ресторани

Особливо занепокоєні посиленням обмежень були підпрриємці. Особливо ті, хто займається громадським харчуванням – тобте кафе і ресторани, а також спортивні клуби.

У закладах харчування дозвилили перебувати за умови дотримання правил щодо однієї людини на 10 кв. м. А займатися спортом можна із розрахунку 20 кв. м на людину і у групах не більше 8 осіб.

“Щодо закладів громадського харчування – ми хочемо змінити час їхньої роботи, щоб там не збиралися великі компанії та не заражали одне одного. Ми маємо нести громадянську відповідальність в умовах епідемії, –  зазначив Філатов. – Підприємці мають розуміти, що у разі невиконання рішення комісії, будуть покарання – закриття. Крім того, якщо це не виконуватиметься, місто опиниться у “червоній зоні”, і тоді їх все одно доведеться зачиняти”.

Планшет замість депутата і вакцинація мера

У перший же день після гучної заяви, Філатов провів сесію, і навіть повідомив, що один з депутатів прислав замість себе планшет. На місці хворого на коронавірус депутата Євгена Кривошеєва встановили гаджет. Депутат спостерігав за сесією через конференц-зв’язок з планшету. Хоча голосувати не міг.

А як вишенька на торті – міський голова Дніпра публічно вакцинувася.

У цілому, введення більш жорстких обмежень не викликало якогось обурення в місцевих мешканців. Єдина проблема – департамент транспорту закидали скаргами щодо небажанням брати пільговиків, і що маршрутки не беруть стоячих пасажирів. Люди вимагають збільшення кількості рухомого складу. Проте, так було і раніше. А от чи дасть щось саме посилення карантину – покаже час.

З початку пандемії від коронавірусу у Дніпрі померли 977 людей, тобто за 7-10 днів, враховуючи динаміку, ця сумна статистика може перетнути психологічну позначку у 1 тисячу. У медичних закладах перебувають 809 мешканців міста, і це теж досить великий показник. Хоча за словами того ж Філатова, киснем у місті забезпечені і лікарні готови до нової хвилі захворювання.ВІД OBLIVKIВІД LUCKYADS


Від Giraff


Від Banganet


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com