Коли прийдеться повертати отриману субсидію - Дніро News

Коли прийдеться повертати отриману субсидію

Міністр Марченко навів приклад ситуації, коли держава вимагатиме повернення коштів.

Верифікація соцвиплат, яку проводять в Україні, дає змогу знайти недобросовісних одержувачів допомоги. Змусити їх повернути виплати державі можна через суд. Позови подають чиновники після додаткових перевірок. Повертати виплати мають ті, хто насправді не потребував допомоги, але однаково отримував її.

У масштабах країни йдеться про повернення до бюджету мільйонів гривень. У 2020 році Мінфін виявив проблеми з інформацією про одержувачів соціальних виплат на 1,6 млрд гривень. І в 70% випадків – це одержувачі житлових субсидій.

Про це розповів міністр фінансів Сергій Марченко в ексклюзивному інтерв’ю сайту “Сьогодні”.

“У деяких випадках після додаткових перевірок органи, що нараховували виплати, можуть звертатися до суду про повернення коштів до бюджету. Наведу приклад. Існує сім’я, яка отримала субсидії та соціальні виплати на 170 тисяч грн. При цьому її члени за п’ять років купили п’ять нових автомобілів. У такому випадку державний грант доведеться повернути”, – пояснив Марченко.

Нагадаємо, в Україні є три етапи перевірок отримувачів субсидій:

превентивна верифікація – у режимі реального часу, коли людина звертається по державну допомогу;
поточна верифікація – у процесі призначення допомоги;
ретроспективна верифікація – після виплат від держави.

Після цих трьох етапів уповноважений орган здійснює додаткову перевірку і визначає, чи потрібно людині повернути отримані гроші.ВІД OBLIVKIВІД LUCKYADS


Від Giraff


Від Banganet


Від Smi.biz

Мы в соц. сетях

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com